Máme malý STAN a ambice tak velké? | Reflex.cz
nahoru

Máme malý STAN a ambice tak velké?

Petr Kolman25. srpna 2017 • 15:30
Dalibor Dědek (druhý zprava) se spolustraníky.
Dalibor Dědek (druhý zprava) se spolustraníky.
• foto: 
Foto ČTK

Nejprve jsem uvažoval o rozverném pozdně letním titulku – Dědek opouští STAN, ale takový by se hodil spíše do bulváru, ne pro přemýšlivé čtenáře Reflexu. Nicméně, co v posledním čase předvádí hnutí STAN, věru nemá ke klauniádě nijak daleko.

Miliardář Dědek tvrdí, že kandidátku STAN opouští po přátelské dohodě s jejich vedením, no tomu bude asi věřit jen úplný naivka. No, řekněme si na rovinu, dlouho tam nepobyl. I když za kampaň patrně utratil více, než vydají některé menší straničky za předvolební kampaň celou.

Nový Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí bude muset patrně najmout nového pracovníka, aby komplexně vyhodnotil, zda Dědkovy investice také STAN započítat do limitu, patrně pomůže zaměstnanci, který již (alespoň doufejme) řeší, jak (ne)započítat dřívější peněžní vydání, která již udělali STANisté (kdyby žil Miloslav Šimek, možná by z toho udělal SaTANisté), dohromady s křesťanskými demokraty.

Kdo i o prázdninách sledoval alespoň okrajově české politické dění, ano, i takoví zapálení občané se stále najdou, si dozajista povšiml, že vládní lidovci před pár týdny vyhlásili, že namísto předtím dohodnuté volební koalice s hnutím Starostové a nezávislí (STAN) upřednostňují svoji oddělenou kandidaturu.

Babišův spis poslanci nedostanou. Plně policii chápu...
Jiří X. Doležal 23. srpna 2017 • 21:57

Babišův spis poslanci nedostanou. Plně policii chápu...

Co je pro naši tematiku zásadní, lidovci STAN jasně nabídli, aby zástupci tohoto politického subjektu zůstali na lidoveckých kandidátkách! A to takovým způsobem, jak se obě strany předtím dohodly. Dodejme, že to byla nabídka velice velkorysá. Kdyby ještě žil můj děda, řekl by pravděpodobně ironicky: Na lidovce až nebývale.

Připomeňme si: pro STAN bylo počítáno se šesti místy volebních lídrů! A pozor, dalších osm gazdíkovců či Farských by bylo na krásných (a hlavně s největší měrou pravděpodobnosti volitelných) druhých místech kandidátních listin. Kdo vám tohle dneska dá, přátelé starostové?

Vše o parlamentních volbách 2017 na Reflex.cz >>>

Co více si takové malé hnutí může přát? pravil by i student druhého ročníku politologie a odešel by na brigádu do řetězce rychlého občerstvení. Nicméně „nezávislým Starostům“ se to zdálo asi málo. A nabídku nepřijali. Nepochopitelné!

Pelikán manipuluje s autorským zákonem. Tohle má být příští ministr vnitra?

Pro pět ran do „starosty“, může mi někdo rozumný vysvětlit, proč to vlastně nechtěli přijmout? Vždyť to byla nabídka snů a nemuseli se pak handrkovat s nějakými (byť možná slušnými, ale politicky nezkušenými) miliardáři ze severu.

Nechci být vůči jinak, alespoň dříve, relativně sympatickému starostovskému hnutí ironický, ale myslíte si, že se STAN samostatně do PSP dostanou? Já tedy určitě ne, a po zmatcích s panem Dědkem už vůbec.

Sečteno: Nepřijetí nabídky od KDU pokládám za takřka bláznivé a politicky nezralé. Už od Masaryka platí, že politika se lépe dělá z poslaneckých lavic než zvenku. Amen!

Autor je právník a publicista

Jmenuje Zeman novým premiérem Babiše i bez sněmovní většiny? Dočkáme se nového výkladu …
Tak Ringo, vítej v ringu! Bizarní video Zemanovců sklízí na internetu posměšky

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.czKlíčová slova: STAN, Dalibor Dědek, volby, Starostové


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,730
30,000
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější