Zvířátka možná obdivují p*ču, ale kdo bude obdivovat Ringo Čecha a prezidentskou partaj? | Reflex.cz
nahoru

Zvířátka možná obdivují p*ču, ale kdo bude obdivovat Ringo Čecha a prezidentskou partaj?

Jiří Štefek11. srpna 2017 • 07:00
František Ringo Čech
František Ringo Čech
• foto: 
Roman Černý

Stranu práv občanů (SPO) spojenou s prezidentem Milošem Zemanem do sněmovních voleb povede jako superlídr svérázný hudebník a výtvarník František Ringo Čech. Podle všech průzkumů tato strana nemá nejmenší naději na úspěch. Přesto bude předvolební kampaň díky účasti Ringo Čecha alespoň nápaditá. Otázkou jen zůstává, zda partaj, která ještě nedávno měla ve svém názvu slovo „Zemanovci“, neudělá svojí kampaní Miloši Zemanovi větší ostudu, než si zvládne prezident udělat sám.

Františka Ringo Čecha pamatují především hudební pamětníci, a to především díky jeho spolupráci s Jiřím Schelingerem, Ivanem Mládkem či Olympikem a dalšími. V polovině 90. let ještě dva roky poslancoval a pak už o něm bylo slyšet jen díky jeho jadrným, ale i mnohdy trefným výrokům, kterými komentoval politické dění. Všemu se pak vymykalo jeho svérázné malířské (dá-li se to tak nazvat) umění. Názvy jeho děl hovořily samy o sobě, nevíce jej v tomto směru asi proslavil obraz „Zvířátka obdivují píču“. Ehm, čtenář promine, ale zkrátka každý dle svých schopností a naturelu.

Volba Čecha do pozice superlídra Zemanovy strany je svým způsobem logická. Partaj na sebe potřebuje upozornit. Volební spojenectví s Okamurovou SPD (o kterém si snil i sám prezident Zeman a jež by dávalo solidní pravděpodobnost na průnik do nové sněmovny) nevyšlo a předseda strany Jan Veleba charisma na rozdávání nemá. Navíc o jeho straně se v minulosti mluvilo víc v souvislosti s senátorskou zahálčivostí (ale nerušeném pobírání platu) Františka Čuby.

Přetěžká volba: Dát hlas nastrčené celebritě, nebo vysloužilému parlamentnímu matadorovi?

Strana práv občanů měla svou hvězdnou chvíli při volbách v roce 2010, kdy jí poslanecká křesla utekla jen o pár desítek tisíc hlasů. Od té doby už to s ní jde z kopce. Po nástupu Miloše Zemana na Hrad se z ní stala strana prezidentská se všemi negativy k tomu patřícími. To, že vlivní členové SPO pracují na Hradě nebo v nejbližším okolí Miloše Zemana je sice na první pohled efektní, ale pro nadcházející volební kampaň spíš diskriminující a zcela k ničemu.

Od SPO její vůli jít do voleb můžeme vnímat především jako potřebu stranické podpory pro druhou kandidaturu Miloše Zemana na Hrad. Její vliv na českou veřejnost je jinak minimální. Je si toho vědom i nový superlídr Ringo Čech, který stávající situaci označil jako tu, která si nestojí „úplně brilantně“. A na tom ani on moc nezmění. Až strana na podzim dostane ve volbách na frak, bude se moc přidat k obdivujícím zvířátkům ze zmíněného „slavného“ Čechova obrazu. Zbývá pak už jen jeden nezodpovězený dotaz, a sice jak se zachová nebo co udělá Miloš Zeman.

U lékaře budeme možná zase platit, i když je Zaorálek za bezplatnou péči připraven zemřít
Kandiduje už Zeman jen pro posílení ega? Volby vyhraje a pak odstoupí, tvrdí senátorKubera

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhly v Česku volby do Evropského parlamentu. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci mohli ovlivnit volby v Česku? A jak volby 2019 dopadly? Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější