Socan Štěch: Udej svého živnostníka! | Reflex.cz
nahoru

Socan Štěch: Udej svého živnostníka!

Jiří X. Doležal22. června 2017 • 16:30
Milan Štěch - ilustrační snímek.
Milan Štěch - ilustrační snímek.
• foto: 
Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Česká strana sociálně demokratická se s blížícími volbami odvazuje a hází do placu témata, která překvapí i zasloužilého stalinistu. Soudruh Štěch poté, co veřejně napadl a zavrhl živnostníky, vyzývá k tomu, aby je občané aktivně udávali. Tak ještě zřídit novou, obrozenou StB a je hotovo!

Soudruh předseda Senátu, kovaný sociální demokrat Milan Štěch, se nedávno vyjádřil k tématu, kde získat chybějící proletariát do továren. Zvýšení počtu továrního dělnictva by mělo proběhnout razantním zvýšením odvodů pro živnostníky, takže by řada z nich — desetitisíce — zkrachovala a nezbylo by jim nic jiného než se z vlastního šéfa stát zaměstnaným dělníkem. Je to dojemně marxistický recept a nikoho nenechává na pochybách, zda by soudruh Štěch úspěšně absolvoval Večerní univerzitu marxismu-leninismu, pověstný VUML.

Včera pak soudruh předseda připojil další pikantní detail z podrobností jím (a zřejmě i sociální demokracií) chystaných změn. „Jde o to, abychom k sobě byli nároční a spravedliví a vytvořili ve společnosti vhodnou atmosféru. Třeba v Dánsku, když je někdo nezaměstnaný, a přitom si dělá na svém, soused to prostě řekne, protože ho okrádá i o jeho peníze, které do systému dává. Tuto morálku bychom měli pozvednout vzájemně. Možná se to někomu nebude líbit, ale lhostejnost se nevyplácí,“ popsal Českému rozhlasu.

ČSSD končí. Štěch jí nenávistí k malým podnikatelům zatloukl hřebík do rakve

Ano — soudruh předseda vyzývá k tomu, aby se občané vzájemně udávali pro nezdaněné výdělky a práci načerno. Je potěšitelné, že zatím nevyzývá k tomu, aby se udávalo i za Žida nebo třídního nepřítele ve sklepě, potažmo za antisocialistické smýšlení. Skutečnost, že podobný myšlenkový proces proběhne v hlavě vysokého ústavního činitele, a ne nějakého extremisty ze Sítě revolučních buněk, ale ukazuje, jak beznadějně je ještě celá střední generace levičáků zasekaná ve stereotypech totality. Ti zoufalci si myslí, že správný stav společnosti je, když se občané vzájemně špiclují a udávají úřadům — nyní pracáku podobně jako v minulosti StB či hlouběji v minulosti gestapu.

Vše o parlamentních volbách 2017 na Reflex.cz >>>

Takže v naší volební nabídce máme, což nesmíme zapomínat, více extremistických stran, než se píše ve zprávách o extremismu vydávaných vnitrem. Docela solidně extremistické, ultralevicové postoje totiž zastávají i vysocí ústavní činitelé za mainstreamovou sociální demokracii.

Čest práci! Živnostníci do výroby!
Jiří X. Doležal 17. června 2017 • 10:54

Čest práci! Živnostníci do výroby!

Likvidace novinářů: Budou stíhat Zemana, jako stíhají Konvičku?
Jiří X. Doležal 16. května 2017 • 14:14

Likvidace novinářů: Budou stíhat Zemana, jako stíhají Konvičku?

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.czKlíčová slova: Milan Štěch, ČSSD, volby


Prezidentské volby v USA

Kandidáti Volby online Donald Trump Elizabeth Warrenová Joe Biden

Americké prezidentské volby budou probíhat po většinu roku 2020 a vyvrcholí 3. listopadu 2020. Volby už v únoru začínají primárkami. Přes špatný mediální obraz existují důvody, proč Donald Trump může znovu vyhrát. Ovšem uniklé průzkumy naznačují, že to bude mít těžké.

Reflex.cz mapuje volby po celém světě. Podívejte se na volební speciál.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně
PREMIUM X Jak na pazourek? Zkušený mistr řemesla vás naučí nejlepší řemeslné triky neandertálců
PREMIUM X Východ vrací úder: Počítačové hry válcují Hollywood a Češi jsou u toho

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější