nahoru

Bohumil Pečinka: Vláda je mrtvá! Kdo to řekne jako první?

Bohumil Pečinka, Martin Bartkovský 15. května 2017 • 17:20
Bohumil Pečinka rozebírá smrt vlády a proč to nikdo z účastníků nechce říct nahlas
• video: 
Martin Bartkovský

Hlavní myšlenka: celá vládní krize je už jenom HRA premiéra Sobotky a ministra Babiše o to, kdo najde odvahu a veřejnosti řekne to, co všichni stejně dávno vědí – VLÁDA JE MRTVÁ, ODCHÁZÍM. Do toho se evidentně jednomu ani druhému nechce, takže jeden navrhuje novou ministryni financí a druhý ji odmítá, načež první řekne, že ve středu přijde s jiným návrhem, a tak a tak dále. 

Normální přitom by bylo vstát a udělat strategické rozhodnutí, které odráží reálný stav spolupráce mezi hnutím ANO a ČSSD. Co by to znamenalo? Hnutí ANO by se zvedlo a odešlo jako jedna žena a muž z vlády například se slovy: Vrátíme se po volbách. Anebo premiér Sobotka babišovce z vlády prostě vyhodí a dovládne s menšinovým kabinetem.

Podívejte se i na dobře maskované lži Andreje Babiše:

Bohumil Pečinka analyzuje dobře maskované lži Andreje BabišeVIDEO Martin Bartkovský

To by oba nesměli hrát na efekt a bát se, že jim v ruce zůstane černý Petr rozbíječe koalice. Jak ale můžete rozbít něco, co už je dávno mrtvé? Teprve příští dny ukážou, kdo má větší smysl pro HRU. Nakonec to může skončit v půli cesty – Babiš mimo vládu, ale ministerstvo financí pod jeho kontrolou. To by hodně zpochybnilo smysl celé vládní krize.

Vše o parlamentních volbách 2017 na Reflex.cz >>>

Vytratit by se nemělo jedno: v celém tomto příběhu nejde jen o poziční manévrování před volbami. To jsou samozřejmě kulisy. Vespod je to ve skutečnosti malá vzpoura proti babišismu jako způsobu politického boje, založeného na splétání politické, ekonomické a mediální moci. 

Bohumil Pečinka rozebírá smrt vlády a proč to nikdo z účastníků nechce říct nahlasVIDEO Martin Bartkovský

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz

Bohumil Pečinka, Martin BartkovskýPrezidentské volby v USA

Kandidáti Volby online Donald Trump Joe Biden Termíny voleb

Americké prezidentské volby probíhají kvůli složitému systému po většinu roku 2020 a vyvrcholí 3. listopadu 2020. Volby už v únoru začaly primárkami. Předvolební průzkumy ukazují, že Donald Trump to bude mít s obhajobou velmi těžké. Reflex.cz mapuje volby po celém světě. Podívejte se na volební speciál.


Diskuse ke článku