Bohumil Pečinka: Vláda je mrtvá! Kdo to řekne jako první? | Reflex.cz
nahoru

Bohumil Pečinka: Vláda je mrtvá! Kdo to řekne jako první?

Bohumil Pečinka, Martin Bartkovský15. května 2017 • 17:20
1080p720p480p360p240p
Bohumil Pečinka rozebírá smrt vlády a proč to nikdo z účastníků nechce říct nahlas
• video: 
Martin Bartkovský

Hlavní myšlenka: celá vládní krize je už jenom HRA premiéra Sobotky a ministra Babiše o to, kdo najde odvahu a veřejnosti řekne to, co všichni stejně dávno vědí – VLÁDA JE MRTVÁ, ODCHÁZÍM. Do toho se evidentně jednomu ani druhému nechce, takže jeden navrhuje novou ministryni financí a druhý ji odmítá, načež první řekne, že ve středu přijde s jiným návrhem, a tak a tak dále. 

Normální přitom by bylo vstát a udělat strategické rozhodnutí, které odráží reálný stav spolupráce mezi hnutím ANO a ČSSD. Co by to znamenalo? Hnutí ANO by se zvedlo a odešlo jako jedna žena a muž z vlády například se slovy: Vrátíme se po volbách. Anebo premiér Sobotka babišovce z vlády prostě vyhodí a dovládne s menšinovým kabinetem.

Podívejte se i na dobře maskované lži Andreje Babiše:

1080p 720p 480p 360p 240p
Bohumil Pečinka analyzuje dobře maskované lži Andreje BabišeVIDEO Martin Bartkovský

To by oba nesměli hrát na efekt a bát se, že jim v ruce zůstane černý Petr rozbíječe koalice. Jak ale můžete rozbít něco, co už je dávno mrtvé? Teprve příští dny ukážou, kdo má větší smysl pro HRU. Nakonec to může skončit v půli cesty – Babiš mimo vládu, ale ministerstvo financí pod jeho kontrolou. To by hodně zpochybnilo smysl celé vládní krize.

Vše o parlamentních volbách 2017 na Reflex.cz >>>

Vytratit by se nemělo jedno: v celém tomto příběhu nejde jen o poziční manévrování před volbami. To jsou samozřejmě kulisy. Vespod je to ve skutečnosti malá vzpoura proti babišismu jako způsobu politického boje, založeného na splétání politické, ekonomické a mediální moci. 

1080p 720p 480p 360p 240p
Bohumil Pečinka rozebírá smrt vlády a proč to nikdo z účastníků nechce říct nahlasVIDEO Martin Bartkovský

Expremiér Paroubek: Babiš hraje o všechno. Když se neudrží v politice, půjde do vězení
Výzva Bohumila Pečinky poslancům: Zbavte Zemana pokušení!
Bohumil Pečinka 5. května 2017 • 12:38

Výzva Bohumila Pečinky poslancům: Zbavte Zemana pokušení!

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz

Bohumil Pečinka, Martin BartkovskýVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější