Babiš a MF Dnes: Malér až v Evropském parlamentu | Reflex.cz
nahoru

Babiš a MF Dnes: Malér až v Evropském parlamentu

Jiří X. Doležal12. května 2017 • 09:50
Proč? Proto! Protesty proti Babišovi a Zemanovi.
Proč? Proto! Protesty proti Babišovi a Zemanovi.
• foto: 
Zbyněk Pecák

Z návrhu programu plenární schůze Evropského parlamentu, který včera schválilo vedení politických frakcí europarlamentu, vyplývá pro Česko hodně nepříjemností. Parlament totiž bude prvního června řešit zneužívání Babišových médií Babišem.

Podařilo se, Agrofert a jeho pán nás vyřadili z civilizované Evropy. Už jsme pomalu někde v pozici Běloruska – na evropské úrovni se bude už za tři týdny řešit malér pana velkouzenáře s jeho opravdu nadstandardními, možno říci až mileneckými vztahy s redakcí MF Dnes.

Příští plenární zasedání, jeho druhý den dopoledne – prvního června – bude EP projednávat bod „Prohlášení komise – riziko politického zneužití médií v České republice“. Podle ČTK, která zprávu zveřejnila jako první, bod navrhlo zařadit na program jednání europarlamentu vedení jeho nejsilnější frakce, tedy Evropské lidové strany (EPP).

Hradní slon v porcelánu aneb Prezidenta čeká těžká porážka, kterou si nachystal jen on sám

Naše republika se v západní Evropě těšila od roku 1989 mimořádné pověsti, protože západoevropští politici zaměňovali Českou republiku s Václavem Havlem. Takže celá devadesátá léta, kdy v Čechách rozhodně nevládl zákon a nepanoval pořádek hodný demokratické společnosti, měla naše země světovou pověst díky tomu, že ten přechodový (a pravděpodobně nevyhnutelný) bordel od socialismu ke kapitalismu byl přes osobu Havla vnímán mnohem pozitivněji, než si ve skutečnosti zasloužil.

Když však devadesátky skončily, byl tu přes všechny obtíže liberální a demokratický tržní systém, šlo o standardní zastupitelskou demokracii v západoevropském slova smyslu. Jistě najdete mezi lety 2000 a 2013 řadu zcela zásadních průšvihů, ale systémově srovnatelných s maléry, které mívají politici vyspělých západoevropských zemí. Ani když Klaus ukradl propisku, nešlo z evropského hlediska o víc než o dobrý vtip ulítlého státníka nějaké až zas tak ne moc významné postkomunistické země. Normální demokratické země, kde i státníci mívají své vrtůšky.

Burani v televizi aneb Krize demokracie a striptérka Regina
Jiří X. Doležal 11. května 2017 • 13:16

Burani v televizi aneb Krize demokracie a striptérka Regina

Od roku 2013 nás však Babiš a jeho tým prostě zavedli do východní Evropy. Janukovič, Babiš, Lukašenko – vidíte mezi nimi rozdíly? Já zatím ano, ale jsou to rozdíly kvantitativní, nikoliv kvalitativní. A nyní na to, že se naše země mění v nedemokratickou oligarchii s médii manipulovanými politiky, máme písemné potvrzení, či spíše posezení.

Vše o parlamentních volbách 2017 na Reflex.cz >>>

V Evropském parlamentu se totiž sedí. A bude se sedět (i když sedět by měli jiní) i při hlasování, že už v České republice panují stejná rizika pro demokracii a máme tu stejně svobodnou alespoň část médií, jako to mají v Čečně. Je to zásluha kobliháře a z velké části i dnešní koaliční vlády, která tři a půl roku žlutého barona tolerovala a nechala ho rozehrát jeho špinavé hry do takové intenzity, že se to bude projednávat v Evropském parlamentu. Takže orientační dotaz pro Babišovy sympatizanty: Máte mozek?

Video z Václavského náměstí: Proti Babišovi protestovalo dvacet tisíc lidí
Miloš a Andrej: Společní nepřátelé řádu
Marek Stoniš 10. května 2017 • 15:32

Miloš a Andrej: Společní nepřátelé řádu

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,420
28,640
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější