Babiš už premiérem nebude. Pravda o velkouzenáři může zachránit Česko | Reflex.cz
nahoru

Babiš už premiérem nebude. Pravda o velkouzenáři může zachránit Česko

Jiří X. Doležal10. května 2017 • 16:30
Ilustrační koláž.
Ilustrační koláž.
• foto: 
fotomontáž Jan Ignác Říha

Causa dluhopisy doplněná únikem Babišových odposlechů sune politickou kulturu této země směrem na Východ, k Bělorusku či Tádžikistánu. Na druhou stranu se však musíme celkem otevřeně přiznat, že pravda o Babišovi přednesená chvíli před volbami může zachránit demokracii v této zemi.

Volební průzkumy ukazují jasně, že Andrej Babiš a jím vlastněné hnutí ANO získají více než třicet procent hlasů. Je pravda, že volební průzkumy už v minulosti — a nejen u nás — zoufale ujely. Ať už to byla totální jistota volebních průzkumů, že Trump nemůže být americkým prezidentem, nebo jistota sociální demokracie před minulými volbami, že bude mít třicet procent — realita voleb ukázala průzkumníkům, že úplně všechno se prognózovat nedá. I kdybychom ale připustili, že tentokrát agentury prorokující Babišovo vítězství ve volbách mají pravdu, tak můžeme dnes už skoro s jistotou konstatovat, že ani volební výhra už nebude Andymu nic platná.

Podívejte se na záběry z demonstrace PROČ? PROTO! na Václavském náměstí:

Demonstrace PROČ? PROTO! na Václavském náměstíVIDEO Martin Bartkovský

Aféra kolem dluhopisů se převaluje naší veřejnou scénou už měsíce a pomalu erodovala Babišův koaliční potenciál. Pak prasklo, jak zpoza opony tahá za nitky MF Dnes a ovlivňuje její obsah, aby škodila jeho oponentům. No a pak prasklo, že pro Babiše a Přibila někdo krade informace z živých policejních spisů a že Babiš rozhoduje o tom, že se nějaká špína na konkurenci — sociální demokraty — nechá před jejich sněm nebo před volby.

Republika plná chlapů. A je i ministryně Valachová „chlap“?
Jana Bendová 10. května 2017 • 09:37

Republika plná chlapů. A je i ministryně Valachová „chlap“?

Prostě — je prokázáno, že oligarcha vodí „své“ novináře jako loutky, ovlivňuje přes svoje média politické dění a má přístup do živých vyšetřovacích spisů bezpečnostních složek. S tím, že ten přístup k utajovaným materiálům zneužívá k vyřizování vlastních účtů v politice. A lidi se, že to tak musím napsat, už konečně na..ali.

Takže Babiš přišel o veškeré zbytky koaličního potenciálu, který mu ještě zůstal. Mezi současnými parlamentními stranami neexistuje ani jediná — včetně komunistů —, jejíž voliči by „svým“ politikům povolební mesalianci s Babišem prominuli. Nyní už je zcela jasné, že kdo se nyní dá do paktu s Andrejem, tak končí. Babiš už je pro běžného občana — a zcela oprávněně — zařazen ve stejné škatuli jako doktor Rath se svou krabicí od vína se sedmi milióny. Věřím, že vrcholní politici by se přes veškeré emoce po volbách nakonec nějak s Andym dohodli.

Mlčení Babišových jehňátek. Proč svého koně nepodpoří Váňa, Jágr nebo Kraus?

Míra na...nosti národa však překročila kritickou mez — a tak je dnes už všem jasné, že povolební koalici s Babišem nebo tichou toleranci jeho menšinové vlády by jim jejich voliči nikdy neodpustili. V populaci je stejná nálada, jako byla po rozehnání CzechTeku. Tehdy byl zcela nepřijatelný a všeobecně nepřípustný Jiří Paroubek. Dnes se díky cause s dluhopisy a následnou odposlechovou smrští dostal do role prašivce české politiky Andrej Babiš a nezachrání ho, ani když zlevní koblihy.

Vše o parlamentních volbách 2017 na Reflex.cz >>>

Pokud získá ve volbách těch předvídaných třicet procent od svých oligofrenních sympatizantů, bude mu to prd platné a pošupe do opozice a následně do zapomnění jak Paroubek po CzechTeku — a to je dobrá zpráva pro všechny, kteří mají strach o českou demokracii. Proto končím heslem: Budiž Babišovi politická kanalizace lehká!

Více o střetu králíčka Sobotky a predátora Babiše si přečtěte v novém tištěném Reflexu, který vychází ve čtvrtek 11. května.

Reflex 19/2017

Odposlechy politiků: Bezpečnostní hrozba, voyeurství i zásadní důkazy
Skutečný důvod vládní krize? Babiš se bojí, nic víc
Bohumil Pečinka 5. května 2017 • 19:31

Skutečný důvod vládní krize? Babiš se bojí, nic víc

Vše o parlamentních volbách 2017 na Reflex.cz >>>

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.czKlíčová slova: Andrej Babiš, vláda, volby


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhly v Česku volby do Evropského parlamentu. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci mohli ovlivnit volby v Česku? A jak volby 2019 dopadly? Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější