nahoru

Analýza Bohumila Pečinky: Babiš a jeho dobře maskované lži. Takové chování vede k občanským válkám

Bohumil Pečinka, Martin Bartkovský 3. května 2017 • 17:30
Bohumil Pečinka analyzuje dobře maskované lži Andreje Babiše
• video: 
Martin Bartkovský

Kdyby na Hradě seděl prezident republiky, který respektuje ústavu, premiér Sobotka by ho požádal, aby odvolal ministra financí Babiše, protože s ním nechce být v jedné vládě. Prezident by jeho přání respektoval, premiér by se pokusil rekonstruovat vládu a jelo nebo nejelo by se dál.

Vzhledem k tomu, že na Hradě sedí Miloš Zeman, který miluje mocenské hry, a ústavní zvyklosti mu nic neříkají, naznačil Sobotkovi, že Babišovo odvolání nepřijme. Následně Sobotka přistoupil k radikálnímu kroku a podal demisi celé vlády.

Bohumil Pečinka o tom, co přijde po pádu vlády:

Bohumil Pečinka o tom, co přijde po pádu vládyVIDEO Martin Bartkovský

Tím velmi silně řekl: další setrvání s Andrejem Babišem v jednom kabinetu si nedokážu představit. Jeho daňové švindlování je pro mě silnější argument povalit vládu než její stabilita. Následně však zalezl na Úřad vlády a zahalil se do neproniknutelného mlčení.

Ne tak Andrej Babiš, který od včerejšího odpoledne do pozdního večera online vystupoval ve všech médiích, zvláště v televizi a snažil se veřejnost přesvědčit o své interpretaci celé věci. Sobotka mlčel, socdem mlčela.

Bohumil Pečinka analyzuje demisi Bohuslava Sobotky:

Bohumil Pečinka analyzuje demisi Bohuslava SobotkyVIDEO Martin Bartkovský

I vlivem toho se Babišovi podařilo odstínit, že on a jeho finančně-majetkové operace jsou příčinou demise vlády. Všechno se jakoby zredukovalo na konflikt dvou mužů, popřípadě nesmyslné ústavně-právní tahanice, kdo kdy vyhlašuje nové volby a proč padá vláda. Mlha zahalila českou politickou krizi. Z hlediska politického marketingu se skóre mezi Sobotkou a Babišem srovnalo na 1:1.

Vše o parlamentních volbách 2017 na Reflex.cz >>>

Hlavními komunikačními metodami Andreje Babiše je velmi často řev a drzost. Prostě schopnost říct ty nejneuvěřitelnější věci na kameru a tvářit se přitom jako zachránce národa. My ostatní na to příliš často zapomínáme, snažíme se proti němu věcně argumentovat a protiargumentovat, a tím vlastně zastíráme podstatu babišovství jako stylu politiky.

Podstatou babišismu je většinou jen dobře maskovaná lež, skrývaná za traktování lidového hněvu. Pokud nezačneme jeho chování a postoje nazývat srozumitelně, namaže si brzy celou tuhle zemi na svůj hluboce zmrazený chleba. 

Bohumil Pečinka analyzuje dobře maskované lži Andreje BabišeVIDEO Martin Bartkovský

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz

Bohumil Pečinka, Martin BartkovskýPrezidentské volby v USA

Kandidáti Volby online Donald Trump Joe Biden Termíny voleb

Americké prezidentské volby probíhají kvůli složitému systému po většinu roku 2020 a vyvrcholí 3. listopadu 2020. Volby už v únoru začaly primárkami. Předvolební průzkumy ukazují, že Donald Trump to bude mít s obhajobou velmi těžké. Reflex.cz mapuje volby po celém světě. Podívejte se na volební speciál.


Diskuse ke článku