nahoru

Analýza Bohumila Pečinky: Babiš a jeho dobře maskované lži. Takové chování vede k občanským válkám

Bohumil Pečinka, Martin Bartkovský3. května 2017 • 17:30
1080p720p480p360p240p
Bohumil Pečinka analyzuje dobře maskované lži Andreje Babiše
• video: 
Martin Bartkovský

Kdyby na Hradě seděl prezident republiky, který respektuje ústavu, premiér Sobotka by ho požádal, aby odvolal ministra financí Babiše, protože s ním nechce být v jedné vládě. Prezident by jeho přání respektoval, premiér by se pokusil rekonstruovat vládu a jelo nebo nejelo by se dál.

Vzhledem k tomu, že na Hradě sedí Miloš Zeman, který miluje mocenské hry, a ústavní zvyklosti mu nic neříkají, naznačil Sobotkovi, že Babišovo odvolání nepřijme. Následně Sobotka přistoupil k radikálnímu kroku a podal demisi celé vlády.

Bohumil Pečinka o tom, co přijde po pádu vlády:

1080p 720p 480p 360p 240p
Bohumil Pečinka o tom, co přijde po pádu vládyVIDEO Martin Bartkovský

Tím velmi silně řekl: další setrvání s Andrejem Babišem v jednom kabinetu si nedokážu představit. Jeho daňové švindlování je pro mě silnější argument povalit vládu než její stabilita. Následně však zalezl na Úřad vlády a zahalil se do neproniknutelného mlčení.

Ne tak Andrej Babiš, který od včerejšího odpoledne do pozdního večera online vystupoval ve všech médiích, zvláště v televizi a snažil se veřejnost přesvědčit o své interpretaci celé věci. Sobotka mlčel, socdem mlčela.

Bohumil Pečinka analyzuje demisi Bohuslava Sobotky:

720p 480p 360p 240p
Bohumil Pečinka analyzuje demisi Bohuslava SobotkyVIDEO Martin Bartkovský

I vlivem toho se Babišovi podařilo odstínit, že on a jeho finančně-majetkové operace jsou příčinou demise vlády. Všechno se jakoby zredukovalo na konflikt dvou mužů, popřípadě nesmyslné ústavně-právní tahanice, kdo kdy vyhlašuje nové volby a proč padá vláda. Mlha zahalila českou politickou krizi. Z hlediska politického marketingu se skóre mezi Sobotkou a Babišem srovnalo na 1:1.

Vše o parlamentních volbách 2017 na Reflex.cz >>>

Hlavními komunikačními metodami Andreje Babiše je velmi často řev a drzost. Prostě schopnost říct ty nejneuvěřitelnější věci na kameru a tvářit se přitom jako zachránce národa. My ostatní na to příliš často zapomínáme, snažíme se proti němu věcně argumentovat a protiargumentovat, a tím vlastně zastíráme podstatu babišovství jako stylu politiky.

Podstatou babišismu je většinou jen dobře maskovaná lež, skrývaná za traktování lidového hněvu. Pokud nezačneme jeho chování a postoje nazývat srozumitelně, namaže si brzy celou tuhle zemi na svůj hluboce zmrazený chleba. 

1080p 720p 480p 360p 240p
Bohumil Pečinka analyzuje dobře maskované lži Andreje BabišeVIDEO Martin Bartkovský
Připravil Sobotka Babišovi Paroubkův konec?
Jiří X. Doležal 3. května 2017 • 14:35

Připravil Sobotka Babišovi Paroubkův konec?

Sobotkův tah se podobá zatřesení šachovnicí těsně před matem. Remíza by byla vítězstvím

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz

Bohumil Pečinka, Martin BartkovskýVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,580
22,540
29,900
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější