Analýza Bohumila Pečinky: Babiš a jeho dobře maskované lži. Takové chování vede k občanským válkám | Reflex.cz
nahoru

Analýza Bohumila Pečinky: Babiš a jeho dobře maskované lži. Takové chování vede k občanským válkám

Bohumil Pečinka, Martin Bartkovský3. května 2017 • 17:30
Bohumil Pečinka analyzuje dobře maskované lži Andreje Babiše
• video: 
Martin Bartkovský

Kdyby na Hradě seděl prezident republiky, který respektuje ústavu, premiér Sobotka by ho požádal, aby odvolal ministra financí Babiše, protože s ním nechce být v jedné vládě. Prezident by jeho přání respektoval, premiér by se pokusil rekonstruovat vládu a jelo nebo nejelo by se dál.

Vzhledem k tomu, že na Hradě sedí Miloš Zeman, který miluje mocenské hry, a ústavní zvyklosti mu nic neříkají, naznačil Sobotkovi, že Babišovo odvolání nepřijme. Následně Sobotka přistoupil k radikálnímu kroku a podal demisi celé vlády.

Bohumil Pečinka o tom, co přijde po pádu vlády:

Bohumil Pečinka o tom, co přijde po pádu vládyVIDEO Martin Bartkovský

Tím velmi silně řekl: další setrvání s Andrejem Babišem v jednom kabinetu si nedokážu představit. Jeho daňové švindlování je pro mě silnější argument povalit vládu než její stabilita. Následně však zalezl na Úřad vlády a zahalil se do neproniknutelného mlčení.

Ne tak Andrej Babiš, který od včerejšího odpoledne do pozdního večera online vystupoval ve všech médiích, zvláště v televizi a snažil se veřejnost přesvědčit o své interpretaci celé věci. Sobotka mlčel, socdem mlčela.

Bohumil Pečinka analyzuje demisi Bohuslava Sobotky:

Bohumil Pečinka analyzuje demisi Bohuslava SobotkyVIDEO Martin Bartkovský

I vlivem toho se Babišovi podařilo odstínit, že on a jeho finančně-majetkové operace jsou příčinou demise vlády. Všechno se jakoby zredukovalo na konflikt dvou mužů, popřípadě nesmyslné ústavně-právní tahanice, kdo kdy vyhlašuje nové volby a proč padá vláda. Mlha zahalila českou politickou krizi. Z hlediska politického marketingu se skóre mezi Sobotkou a Babišem srovnalo na 1:1.

Vše o parlamentních volbách 2017 na Reflex.cz >>>

Hlavními komunikačními metodami Andreje Babiše je velmi často řev a drzost. Prostě schopnost říct ty nejneuvěřitelnější věci na kameru a tvářit se přitom jako zachránce národa. My ostatní na to příliš často zapomínáme, snažíme se proti němu věcně argumentovat a protiargumentovat, a tím vlastně zastíráme podstatu babišovství jako stylu politiky.

Podstatou babišismu je většinou jen dobře maskovaná lež, skrývaná za traktování lidového hněvu. Pokud nezačneme jeho chování a postoje nazývat srozumitelně, namaže si brzy celou tuhle zemi na svůj hluboce zmrazený chleba. 

Bohumil Pečinka analyzuje dobře maskované lži Andreje BabišeVIDEO Martin Bartkovský

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz

Bohumil Pečinka, Martin BartkovskýPrezidentské volby v USA

Kandidáti Volby online Donald Trump Elizabeth Warrenová Joe Biden Bernie Sanders Kamala Harrisová

Americké prezidentské volby budou probíhat po většinu roku 2020 a vyvrcholí 3. listopadu 2020. Volby už v únoru začínají primárkami. Přes špatný mediální obraz existují důvody, proč Donald Trump může znovu vyhrát. Ovšem uniklé průzkumy naznačují, že to bude mít těžké.

Reflex.cz mapuje volby po celém světě. Podívejte se na volební speciál.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější