nahoru

Zeman a Femen: Proč polonahá aktivistka označila prezidenta za Putinovu d**ku

Veronika Bednářová 26. ledna 2018 • 09:00
Zeman a Femen: Proč polonahá aktivistka označila prezidenta za Putinovu d**ku
foto: Profimedia.cz

Proč jedna z elitních členek ukrajinského ženského hnutí Femen křikla na prezidenta Zemana, že je Putinova děvka? V zítřejším čísle Reflexu (číslo 4) najdete o Femen materiál, který mapuje deset let historie radikální ženské skupiny vzniklé na kyjevské univerzitě. Historie Femenu se Zemanem je kratší, ale o to pádnější.

Vzpomeňte si: Na vrcholném summitu NATO v roce 2014 ve Walesu pochybuje prezident Zeman o ruské agresi na Ukrajině víc než Angela Merkelová nebo Barack Obama. Jako představitel členské země NATO tvrdí, že na Ukrajině zuří občanská válka. Je mu jedno, že jeho slova jsou v rozporu s vedením NATO i českou vládou. V té době už je na východě Ukrajiny okolo 5000 ruských vojáků; Zeman ale věří víc ruskému ministrovi zahraničí než informacím aliance. No neječeli byste?

V říjnu 2017 označuje v projevu před Radou Evropy ruskou okupaci Krymu za hotovou věc, „fait accompli“. Naznačuje taky, že by rozhovory mezi Ruskem a Ukrajinou mohly vést ke kompenzaci za anexi Krymu. Jednoduše řečeno: Ukrajinci by si měli za okupaci nechat od Ruska zaplatit. U člověka, který osobně zažil rok 1968, se to zdá naprosto skandální. Nejen pro nás a pro Ukrajinu, ale i pro celou mezinárodní komunitu. Taky byste se svlíkli. A to nemusíte být Femen.

Fenomén Femen podrobně popisuje kauza Veroniky Bednářové, kterou najdete v tištěném Reflex č. 4, který vyšel ve čtvrtek 25. ledna.

Reflex 04/2018

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

O ekonomických dopadech prezidentských voleb čtěte na E15.cz

Veronika Bednářová
Diskuse ke článku