nahoru

Prezidentský kandidát Drahoš: Podle Zemana jsou Češi debilové, nepochybuji o ovlivňování voleb

Pavel Štrunc, info.cz13. prosince 2017 • 10:00
1080p720p360p
Vládu s podporou SPD a komunistů bych jmenoval, říká prezidentský kandidát Drahoš
• video: 
INFO.CZ

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš by jmenoval menšinovou vládu s podporou komunistů a SPD, pokud by předem měla domluvenou důvěru Poslanecké sněmovny. „Prezidentovy pravomoci nejsou nekonečné,“ vysvětluje Drahoš v rozhovoru s Pavlem Štruncem.

S odkazem na Andreje Babiše ale trvá na tom, že předsedou vlády nemůže být trestně stíhaný člověk. V souvislosti s lednovými volbami se obává možného ovlivnění hlasování zahraničními tajnými službami. Drahoš se kvůli tomu na začátku prosince sešel s odcházejícím premiérem Bohuslavem Sobotkou, informovat hodlá v blízké budoucnosti i Babiše. Důrazně přitom odmítá, že by se dopustil trestného činu šíření poplašné zprávy, jak na víkendovém sněmu Okamurovy SPD naznačil Miloš Zeman. Má pro ovlivňování např. ze strany Ruska nějaký důkaz? Pohrdá Miloš Zeman svými voliči? A co říká na výpady ze strany svého dalšího soupeře – Michala Horáčka? Podívejte se na rozhovor.

Všechna interview Pavla Štrunce najdete na webu Info.cz >>>

Česká politika jako šílená japonská reality show? Podívejte se, jak by to vypadalo
Hledáte tip na seriál? Vydejte se dvakrát do Berlína s HBO a na cestu přibalte soundtrackVše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

O ekonomických dopadech prezidentských voleb čtěte na E15.cz

Pavel Štrunc, info.cz
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,620
22,560
29,830
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější