nahoru

Jaroslav Kubera nebude kandidovat na prezidenta, nechce to jeho rodina

ČTK 25. října 2017 • 12:55
Jaroslav Kubera - ilustrační snímek
Jaroslav Kubera - ilustrační snímek
• foto: 
Tomáš Tesař

Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera nebude kandidovat v blížících se prezidentských volbách, i když pro to sehnal dost podpisů od kolegů v horní komoře Parlamentu. Podle předsedy ODS Petra Fialy s Kuberovou kandidaturou nesouhlasila jeho rodina. Občanští demokraté zatím neoznámili, jak k volbě přistoupí, podle Fialy své rozhodnutí včas oznámí.

Kubera v červenci řekl, že už nasbíral dost podpisů v Senátu, aby mohl svou kandidaturu podat. Zároveň však konstatoval, že se teprve rozhodne, zda do voleb půjde. Už zhruba půl roku předtím v České televizi řekl, že se mu nepodařilo přesvědčit manželku k tomu, aby s ním žila na Hradě.

"Pan Kubera sám jistě médiím nejlépe vysvětlí, proč nebude kandidovat. Ty důvody spočívají v tom, že nemá podporu v rodině. Zeptejte se pana senátora, nicméně ta informace je správná, pan senátor nebude kandidovat," řekl novinářům Fiala dnes ve Sněmovně po schůzce se zástupci Pirátské strany.

Hranici občanských podpisů pro kandidaturu v prezidentských volbách už překročili současný prezident Miloš Zeman, bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš a podnikatel Michal Horáček. Senátorské podpisy sehnal vedle Kubery bývalý český velvyslanec ve Francii Pavel Fischer. Díky 22 poslaneckým podpisům se bude o Hrad ucházet také prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek a bývalý šéf mladoboleslavské automobilky Vratislav Kulhánek.

ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.