nahoru

Marek Stoniš: Prodám byt ve čtvrti, kde vyhráli volby levicoví aktivisté

Marek Stoniš 11. října 2018 • 06:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Ivan Steiger

Prodám krásný slunný byt 2+1 o podlahové ploše 68 metrů čtverečních s terasou, orientovanou do zeleně a výhledem na Vltavu. Byt se nachází v Holešovicích, dynamicky se rozvíjející sedmé pražské čtvrti.

Jako staromódní pravičák se domnívám, že v tomto bytě a čtvrti se bude bydlet lépe některému z moderních liberálních levičáků, kteří se živí vysedáváním po hipsterských kavárnách (v okolí bydliště jich je několik desítek a vznikají další), vyplňováním excellových tabulek s žádostmi o granty na pořádání sousedských slavností, organizování festivalů jinakosti a pouličních festivalů divadla beze slov.

Naše rozvíjející se čtvrť je vhodná také pro pracovníky neziskových organizací; v místních vnitroblocích se pravidelně pořádají diskusní fóra například o potřebě přijímání nelegálních migrantů, případně o historických zločinech heterosexuálního bílého muže.

Hlavním lákadlem pro liberální levicově orientované zájemce o pestrý sousedský život v naší sedmé pražské čtvrti je 55,5 procenta hlasů hnutí sluníčkového aktivisty, cyklisty, učitele, sběratele funkcí i podpisů pod petice všeho druhu Jana Čižinského. Vzhledem k tomu, že disponuje výrazně nadpoloviční většinou hlasů na radnici, dá se v nejbližších letech očekávat zrychlení veřejných akcí následujícího typu:

- Vysazování stromořadí uprostřed frekventovaných silnic v rámci akce „snížíme venkovní teplotu o pět stupňů Celsia“.

- Omezování automobilové dopravy až na absolutní zklidnění ulic.

- Rušení parkovacích míst.

- Zrušení parkovacích míst.

- Rozšíření cyklostezek, pořádání „Dnů bez aut“ po sedm dnů v týdnu.

- Dotované sousedské slavnosti ve všech ulicích Prahy 7. Jednou týdně povinně.

- Výstavba nad holešovickým přístavem se vznášející koncertní síně od architektky Evy Jiřičné.

- Výstavba obří lavičky – mostu Václava Havla – spojující Letenské sady se Stromovkou.

- Hudební festival „55,5“ o nejkrásnější píseň oslavující vítězství Prahy 7 sobě v komunálních volbách.

- Vyhlášení kina Bio Oko národní kulturní památkou.

Nabídky ke koupi bytu zasílejte formou vyplněné excellové tabulky na mail marek.stonis@reflex.cz. Samo­zřejmě vítězí nejvyšší nabídka.

Hypotéku na družstevní byt dostanete i bez ručení jinou nemovitostí. Čtěte, co je potřeba splnit >>>

Podle zatím nepotvrzených informací lze na byt získat od radnice příspěvek (ve výši 100 procent kupní ceny, která bude logicky velmi vysoká) pro začínající mladé hipsterské rodiny, lhostejno, jakého pohlaví. Byt by měl být následně vyjmut ze soukromého bytového fondu a přeřazen do vznikajícího fondu sociálního bydlení.

Ale to už mi bude úplně jedno.

Text vyšel jako editorial nového tištěného Reflexu.

Reflex 41/2018
Prezidentské volby v USA

Kandidáti Volby online Donald Trump Joe Biden Termíny voleb

Americké prezidentské volby probíhají kvůli složitému systému po většinu roku 2020 a vyvrcholí 3. listopadu 2020. Volby už v únoru začaly primárkami. Předvolební průzkumy ukazují, že Donald Trump to bude mít s obhajobou velmi těžké. Reflex.cz mapuje volby po celém světě. Podívejte se na volební speciál.