nahoru

Taneční kalhotové video pro Hillary Clintonovou se stalo hitem internetu

Daniel Baret 10. října 2016 • 16:30
Taneční kalhotové video pro Hillary Clintonovou se stalo hitem internetu
foto: Youtube.com

Hillary Clintonová na veřejnosti většinou vystupuje v kalhotových kostýmcích. Červený měla na první televizní debatě s Donaldem Trumpem, dnes v noci zvolila na druhý díl debaty barvu černou. A právě toto oblečení se stalo základem úspěšného tanečního videa „Pantsuit Power“ (Síla kalhotového kostýmu) na podporu demokratické kandidátky na prezidentku USA. Klip už má na různých profilech a serverech přes dva miliony zhlédnutí.

Video natočilo 200 tanečníků v kalhotových kostýmech na Union Square v New Yorku 2. října. Několik hodin se zkoušelo a pak se šlo naostro. Tancovalo se na píseň Can’t Stop the Feeling Justina Timberlakea. Ten skladbu natočil pro film Trolls, který byl představen poslední sobotu na filmovém festivalu v Londýně a do amerických kin půjde 4. listopadu (pod názvem Trollové ho uvidí v premiéře o den dříve i čeští diváci).

„Chtěla jsem do kampaně přinést něco lidského, protože láska a humor se ztrácejí, když se bojuje o všechno,“ řekla deníku The Washington Post jedna z choreografek videa Celia Rowlson-Hallová. Ta se podílela na známém seriálu Girls pro kanál HBO.

Autoři videa považují taneční nadšení a energii za přirozený politický nástroj, ale protože se používá při kampaních jen zřídka, rozhodli se právě pro tento způsob podpory Clintonové.

Video se připravuje ...
Taneční kalhotové video pro Hillary Clintonovou.VIDEO Youtube.com

Mnozí z tanečníků, kteří účinkují na videu, jsou skuteční profesionálové, proto působí velmi přirozeně. Ale další byli lidi, kteří se přihlásili na výzvu na Facebooku a Instagramu. Postupně se všichni účinkující setkávali po menších skupinách a nakonec při natáčení na několik hodin společně na náměstí.

Organizátoři ale přiznávají, že měli strach, že jim produkci překazí policie. Navíc manažeři Justina Timberlakea jim ani po několika urgencích nedali odpověď, zda mohou použít pro klip jeho skladbu. Podle The Washington Post z minulého pátku prý nedostali odpověď ani po několika dnech, co už bylo video na internetu. To by nakonec mohl být právní problém, pokud by Timberlake protestoval.

 

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2016 V USA

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.