Zvrácenost Islámského státu a jeho dětských vojáků přesáhla všechny meze | Reflex.cz
nahoru

Zvrácenost Islámského státu a jeho dětských vojáků přesáhla všechny meze

Martin Mrázek22. května 2017 • 11:30

Před spuštěním videa je třeba upozornit, že nejnovější záběry propagandy islamistů opravdu nejsou pro každého. Obsahují tak drastické obrázky, že by mohly těžce zasáhnout i ty nejotrlejší z nás. Přesto v redakci reflex.cz věříme, že je důležité je zveřejnit. Namísto strachu, jež by v nás měl dle tzv. Islámského státu vzbuzovat, totiž spíše odhaluje jejich vlastní zvrácenost, na kterou stojí za to poukázat.

Existence dětských vojáků v řadách této zrůdné organizace už nikoho nepřekvapí. Záběry z jejich tréninku ale odhalují, jak hluboko jsou islamističtí bojovníci připraveni klesnout. Ve videu vidíme skupinku dětí, jak s pistolemi procházejí zdánlivě prázdnou budovou. Zpočátku vše vypadá na klasický nácvik CQB (boje na krátkou vzdálenost), ale to jen do chvíle, kdy se na obrazovce objeví první spoutaný zajatec. Toho jeden z dětských vojáků záhy na místě popraví. A nejde zdaleka o jedinou smrt ve videu. Bezbranných mužů zemře hned několik.

Z videa není úplně jasné, jestli při jeho natáčení byli vězni skutečně zabíjeni, nebo se jedná pouze o inscenované popravy. Na děsivosti mu to však vůbec nic neubírá.

Co zbylo z Palmýry? Válka v Sýrii ničí vše – lidské životy i světové kulturní dědictví

Vymývání mozků, smrt každodenní realitou, povinnost vzít cizí život. I kdyby se dětští vojáci z videa dožili konce války s Islámským státem a šli zpět ke svým rodinám, budou poznamenáni na celý život. Daleko pravděpodobnější ale je, že se míru nikdy nedočkají. Nasvědčují tomu indicie z videa, kdy například kontrola místností jednotkou dětských vojáků není zdaleka podle zažitých pravidel. Vedoucímu „vojákovi“ navíc místo kontroly zbylého prostoru pravidelně míří jeho spolubojovníci přímo na hlavu.

Tito dětští vojáci tak určitě nebudou žádnou elitní jednotkou, spíše je islamisté použijí jako obětní beránky do první vlny některého z útoků.

Neuvěřitelný příběh: Agentka FBI si tajně vzala „Goebbelse IS“, pak od něj utekla
Marine Le Penová přišla o imunitu. Holt řekla pravdu...
Jiří X. Doležal 3. března 2017 • 13:11

Marine Le Penová přišla o imunitu. Holt řekla pravdu...

 Klíčová slova: video, propaganda, islám, poprava


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější