Zvrácenost Islámského státu a jeho dětských vojáků přesáhla všechny meze | Reflex.cz
nahoru

Zvrácenost Islámského státu a jeho dětských vojáků přesáhla všechny meze

Martin Mrázek22. května 2017 • 11:30

Před spuštěním videa je třeba upozornit, že nejnovější záběry propagandy islamistů opravdu nejsou pro každého. Obsahují tak drastické obrázky, že by mohly těžce zasáhnout i ty nejotrlejší z nás. Přesto v redakci reflex.cz věříme, že je důležité je zveřejnit. Namísto strachu, jež by v nás měl dle tzv. Islámského státu vzbuzovat, totiž spíše odhaluje jejich vlastní zvrácenost, na kterou stojí za to poukázat.

Existence dětských vojáků v řadách této zrůdné organizace už nikoho nepřekvapí. Záběry z jejich tréninku ale odhalují, jak hluboko jsou islamističtí bojovníci připraveni klesnout. Ve videu vidíme skupinku dětí, jak s pistolemi procházejí zdánlivě prázdnou budovou. Zpočátku vše vypadá na klasický nácvik CQB (boje na krátkou vzdálenost), ale to jen do chvíle, kdy se na obrazovce objeví první spoutaný zajatec. Toho jeden z dětských vojáků záhy na místě popraví. A nejde zdaleka o jedinou smrt ve videu. Bezbranných mužů zemře hned několik.

Z videa není úplně jasné, jestli při jeho natáčení byli vězni skutečně zabíjeni, nebo se jedná pouze o inscenované popravy. Na děsivosti mu to však vůbec nic neubírá.

Co zbylo z Palmýry? Válka v Sýrii ničí vše – lidské životy i světové kulturní dědictví

Vymývání mozků, smrt každodenní realitou, povinnost vzít cizí život. I kdyby se dětští vojáci z videa dožili konce války s Islámským státem a šli zpět ke svým rodinám, budou poznamenáni na celý život. Daleko pravděpodobnější ale je, že se míru nikdy nedočkají. Nasvědčují tomu indicie z videa, kdy například kontrola místností jednotkou dětských vojáků není zdaleka podle zažitých pravidel. Vedoucímu „vojákovi“ navíc místo kontroly zbylého prostoru pravidelně míří jeho spolubojovníci přímo na hlavu.

Tito dětští vojáci tak určitě nebudou žádnou elitní jednotkou, spíše je islamisté použijí jako obětní beránky do první vlny některého z útoků.

Neuvěřitelný příběh: Agentka FBI si tajně vzala „Goebbelse IS“, pak od něj utekla
Marine Le Penová přišla o imunitu. Holt řekla pravdu...
Jiří X. Doležal 3. března 2017 • 13:11

Marine Le Penová přišla o imunitu. Holt řekla pravdu...

 Klíčová slova: video, propaganda, islám, poprava


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Extinction Rebellion: Zachránci planety, nebo užiteční idioti?
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější