Zvrácenost Islámského státu a jeho dětských vojáků přesáhla všechny meze | Reflex.cz
nahoru

Zvrácenost Islámského státu a jeho dětských vojáků přesáhla všechny meze

Martin Mrázek22. května 2017 • 11:30

Před spuštěním videa je třeba upozornit, že nejnovější záběry propagandy islamistů opravdu nejsou pro každého. Obsahují tak drastické obrázky, že by mohly těžce zasáhnout i ty nejotrlejší z nás. Přesto v redakci reflex.cz věříme, že je důležité je zveřejnit. Namísto strachu, jež by v nás měl dle tzv. Islámského státu vzbuzovat, totiž spíše odhaluje jejich vlastní zvrácenost, na kterou stojí za to poukázat.

Existence dětských vojáků v řadách této zrůdné organizace už nikoho nepřekvapí. Záběry z jejich tréninku ale odhalují, jak hluboko jsou islamističtí bojovníci připraveni klesnout. Ve videu vidíme skupinku dětí, jak s pistolemi procházejí zdánlivě prázdnou budovou. Zpočátku vše vypadá na klasický nácvik CQB (boje na krátkou vzdálenost), ale to jen do chvíle, kdy se na obrazovce objeví první spoutaný zajatec. Toho jeden z dětských vojáků záhy na místě popraví. A nejde zdaleka o jedinou smrt ve videu. Bezbranných mužů zemře hned několik.

Z videa není úplně jasné, jestli při jeho natáčení byli vězni skutečně zabíjeni, nebo se jedná pouze o inscenované popravy. Na děsivosti mu to však vůbec nic neubírá.

Vymývání mozků, smrt každodenní realitou, povinnost vzít cizí život. I kdyby se dětští vojáci z videa dožili konce války s Islámským státem a šli zpět ke svým rodinám, budou poznamenáni na celý život. Daleko pravděpodobnější ale je, že se míru nikdy nedočkají. Nasvědčují tomu indicie z videa, kdy například kontrola místností jednotkou dětských vojáků není zdaleka podle zažitých pravidel. Vedoucímu „vojákovi“ navíc místo kontroly zbylého prostoru pravidelně míří jeho spolubojovníci přímo na hlavu.

Tito dětští vojáci tak určitě nebudou žádnou elitní jednotkou, spíše je islamisté použijí jako obětní beránky do první vlny některého z útoků.

 Klíčová slova: video, propaganda, islám, popravaDiskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější