nahoru

Francouzský komik šokoval zemi, když přišel na předávání prestižních divadelních cen nahý

ort 28. dubna 2015 • 14:05
Francouzský komik šokoval zemi, když přišel na předávání prestižních divadelních cen nahý
foto: France 2

V pondělí večer byly v Paříži předávány nejprestižnější francouzské divadelní ceny „Nuit des Molières“. Celou show ale ukradl známý francouzský komik Sébastien Thiéry, který přišel na jeviště úplně nahý. Dostal tak do velkých rozpaků i přítomnou ministryni kultury Fleur Pellerin.

Thiéry pojal své vystoupení zcela recesisticky a ptal se přítomných, z nichž mnohé postihly záchvaty smíchu, proč existuje diskriminace jen kvůli tomu, že je někdo fyzicky ošklivý. A pak se ptal, i ministryně Pellerin, „zda je možné dělat divadlo bez kostýmů“, tím narážel na svoji nahotu. Pak dodal, že „divadlo bez kostýmu je možné dělat, ale ne bez dramatika“.

Už v červnu loňského roku byla minulá ministryně kultury Aurélie Filippetti na jedné akci konfrontována s lidskou pyramidou jen částečně oblečených lidí, kteří tím protestovali proti některým reformám ve financování umění.

ort


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.