Co najdete v Reflexu č. 16 | Reflex.cz
nahoru

Co najdete v Reflexu č. 16

17. dubna 2013 • 14:00
Reflex 16 obálka
Reflex 16 obálka
• foto: 
Archív


KDYŽ BUŘT NENÍ ŠPEKÁČEK

Salámy, párky nebo drůbeží špekáčky – jak je možné, že některé masné výrobky obsahují zoufale malé nebo nulové množství masa? Analýza drzých triků velkovýrobců a prodejních řetězců.

TEXT PETR HOLEC

 

 

JAK JE TOHLE MOŽNÉ

Tři dny změnily ceníky českých mobilních operátorů k nepoznání. Zařadily se k vlně změn šířící se Evropou. Co můžeme čekat dál?

TEXT MIROSLAV CVRČEK

 

 

NEJSME NĚMCI A JE TO DOBŘE

Psychiatr a dlouholetý spolupracovník Reflexu Cyril Höschl hovoří mimo jiné o vlivu počasí na lidskou psychiku, o odcházení Václava Klause a o Češích.

TEXT BOHUMIL PEČINKA

 

 

MUCHA JAKO WARHOL

O sbírce Muchových plakátů Ivana Lendla kolovaly pověsti, které nešetřily superlativy. A opravdu – je světová. Jak se k ní slavný tenista dostal? A proč jsou Muchovy plakáty významnější než jeho malby?

TEXT PETR VOLF

 

 

POLITIČKA PROTI TRPASLÍKŮM

Známý politický analytik se pokouší naznačit, proč se o „železné lady“ říkalo, že ráda dělala z omelet vajíčka.

JEFIM FIŠTEJN

 

 

ODVRÁCENÁ TVÁŘ TEPLIC

Dvacet let je primátor a senátor ODS Jaroslav Kubera synonymem Teplic. Zdá se ale, že jeho éra lemovaná politicky nekorektními hláškami končí. Opozice tvrdí, že Kubera nemá vizi a jeho město už za pár měsíců začne žít na dluh.

TEXT PETR HOLEC

 

 

NERADA SI NAMÁHÁM MOZEK

Francouzská herečka MÉLANIE LAURENTOVÁ se naplno proslavila až filmem Quentina Tarantina Hanebný pancharti. U filmu je však už čtrnáct let. Za tu dobu zjistila, že se z ní stala téměř profesionální odborářka.

TEXT TEREZA SPÁČILOVÁ

 

 

JESTLI SI TENHLE ČLÁNEK NEPŘEČTETE, MY TOHO PSA KLIDNĚ ODBOUCHNEME

Jak ve věku internetu přilákat čtenáře.

TEXT STEVE FISHER

 

 

CAUSA NEIL YOUNG

O spáleništích rocku a popu, krvavých řekách show-businessu a věčné vášni v srdci. Poslední z hippie-partyzánů dávných časů vydal strhující životopis.

TEXT VOJTĚCH LINDAUR

 

 

KDYŽ SE ZEMAN CHCE STÁT MASARYKEM

Na tradici prvorepublikových schůzek, na nichž se setkávali přední intelektuálové s prezidentem Masarykem (vžilo se pro ně pojmenování pátečníci), se pokouší navázat Miloš Zeman a jeho garda (složená převážně z exčlenů Zemanovy vlády).

TEXT DAN HRUBÝ, PETR KOLÁŘ

 

 

STROJ ČASU

V Drážďanech je znovu Matematicko-fyzikální salón v jedné z budov Zwingeru. V této jedinečné sbírce můžete vidět čtyři stovky různých nástrojů/přístrojů/měřidel a astrolábů, s jejichž shromažďováním začali saští kurfiřti už před stovkami let.

TEXT MAREK DOUŠA

 

 

JSEM ALERGICKÝ NA UMOLOUSANÉ POLITIKY

Na pravidelný dotazník Reflexu odpovídá drogový epidemiolog TOMÁŠ ZÁBRANSKÝ.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,610
28,820
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější