nahoru

Internetový adresář Reflexu č. 37

Miloš Čermák 10. září 2004 • 08:33

Kreslení "policejních" portrétů je oblíbenou webovou kratochvílí. Chcete vědět, kde všude to v posledních devadesáti minutách v Česku prásklo? Jak by vypadali Simpsonovi v indické verzi? Jak by vypadali potomci různých obyvatel Springfieeldu? Znáte ten trik, že se na dva identické obrázky díváte z určité vzdálenosti a přitom různě kroutíte očima? Máte svou oblíbenou knihu?

Kreslení "policejních" portrétů je oblíbenou webovou kratochvílí. Některé programy jsou přitom velmi výkonné a schopné. Vyzkoušejte si jeden z nich, ve kterém se kloubí německá pečlivost a ruská důslednost. Malá soutěž: kdo pošle na mail cermak@extra.cz nejlepší identikit šéfredaktora Reflexu (jeho fotografie je v každém čísle na straně tři), dostane hodnotný stylový dárek. Bude to brožovaný detektivní příběh z edice Magnet z osmdesátých let.


http://flashface.ctapt.de/Období letních bouřek pomalu končí, ale není pochyb o tom, že letos ještě spousty blesků uvidíme. Chcete vědět, kde všude to v posledních devadesáti minutách v Česku prásklo? Dozvíte se to na fascinující on-line mapce z hydrometeorologického ústavu. A až začne bouřka někde poblíž, můžete si ověřit, jestli jsou na webu i ty "vaše" blesky.


http://www.goldyhoo.net/blesky/Jak by vypadali Simpsonovi v indické verzi? Zkuste si to domyslet po zhlédnutí znělky.


http://www.hahahumor.com/flash-animations/singhsons.htm/


Ještě jednou Simpsonovi. Aneb Lisa probírala ve škole úvod do genetiky a má problém. Jak by vypadali potomci různých obyvatel Springfieeldu?


http://www.lisasimpson.net/interactive/matedZnáte ten trik, že se na dva identické obrázky díváte z určité vzdálenosti a přitom různě kroutíte očima? Když máte dost trpělivosti, může se vám povést, že zmíněný obrázek nakonec uvidíte trojrozměrně. Problém je, že to není snadné a ne každému se to podaří. Chce to trénink! Jenže koho by to bavilo s obrázky kytiček nebo starých památek. Na tomto webu najdete fotografie, které slibují zúročit vloženou energii zajímavým zážitkem.


http://www.milkyparadise.com/Priscilla/crossed.htmlZnáte ten trik, že se na dva identické obrázky díváte z určité vzdálenosti a přitom různě kroutíte očima? Když máte dost trpělivosti, může se vám povést, že zmíněný obrázek nakonec uvidíte trojrozměrně. Problém je, že to není snadné a ne každému se to podaří. Chce to trénink! Jenže koho by to bavilo s obrázky kytiček nebo starých památek. Na tomto webu najdete fotografie, které slibují zúročit vloženou energii zajímavým zážitkem.


http://www.milkyparadise.com/Priscilla/crossed.htmlMáte svou oblíbenou knihu? Kdo by neměl. Pošlete jí tedy hlas do webové ankety, kterou zorganizoval Svaz knihovníků a informačních pracovníků. Hlasy lze posílat do konce září, pak budou vyhlášeny výsledky.


http://www.mojekniha.cz