nahoru

Reflex č. 25

PAVEL TANĚV 24. června 2002 • 11:37

V pětadvacátém čísle Reflexu si můžete mimo jiné přečíst o afghánských uprchlících a jejich pomalém návratu domů, o zpěváku Davidu Krausovi nebo o postkomunistické Moskvě. Čeká na vás ale i Causa Petr Lébl a další ...

...


Zde najdete kompletní obsah čísla 25 s články k přečtení.


Po kliknutí se obsah čísla otevře v novém okně. Celý časopis je samozřejmě přístupný také z archívu tištěného Reflexu v hlavním menu.

Foto
David Kraus je synem známého otce, nicméně svými výkony na pódiu i skandálky typu milostné vyznání Zuzaně Norisové veřejně hranou písní naznačují, že bude naprosto samostatným jedincem. Jeho názory na džungli českého popu, kde umělecká krádež patří k běžnému provozu, jsou velmi vyhraněné.

Foto
Ruská metropole od komunistických časů opticky prohlédla, střed Moskvy vypadá svěže a moderně. Jenže kupříkladu při vstupu do klubu vás místní gorila „sjede“, jak bývalo zvykem na Lubjance, a po pár dnech pobytu zjistíte, že lidé se tu dělí na drasticky bohaté a drasticky chudé, nic mezi tím. Ničego ně podělaješ.
Foto
Afghánští uprchlíci se vracejí do svých domovů. Transport i nový začátek na boji zničeném místě se svými parametry vymykají naší, středoevropské představivosti. Přesto se vše může zdařit, když se podaří udržet nastolenou, sice křehkou, ale přece jen rovnováhu.

Foto
Divadelní režisér a výtvarník, legendární šéf Divadla Na zábradlí (1993 – 99) Petr Lébl byl s prkny, jež znamenají svět, sžit tak dokonale, že napsal scénář a odvedl režii i své vlastní smrti. Stály za ní nezvládnuté a možná nezvládnutelné deprese, ale než zvítězily, stačil tenhle kumštýř vyrýt hodně hlubokou brázdu na poli Músy Thálie.
Foto
Hoši z brněnské firmy Illusion Softworks jsou velmi šikovní. Vyvinuli hru Mafie, od níž si slibují průlom na světovém trhu počítačových her. Soudě dle jejích parametrů, jsou jejich očekávání reálná, takže chcete-li vědět jak na to, můžete se inspirovat.

PAVEL TANĚV