nahoru

Komentujeme 6.2.2002

admin 6. února 2002 • 17:29

Ministr pro místní rozvoj Petr Lachnit dává z rozpočtu úřadu vydělat svému známému podnikateli Štěpánu Rainischovi, který pro něj pracoval v kampani před komunálními volbami v Ostravě v roce 1998. Je to už druhý případ...

, kdy Lachnitovo ministerstvo ze státních peněz platí soukromníkům za práci, na kterou má vlastní zaměstnance.


Ministr na to jde přes dotace jednotlivcům. Poněkud nevšední pojetí péče o místní rozvoj.Až po téměř dvanácti letech od pádu KSČ se Jihlavě podařilo odejmout čestné občanství prvnímu dělnickému prezidentu někdejšího Československa Klementu Gottwaldovi. Občanství získal v roce 1946. Návrh podpořilo 23 ze 32 zastupitelů - proti bylo šest komunistů a jedna zastupitelka ze Strany demokratického socialismu, dva se hlasování zdrželi.


Tak a je po problémech. Teď už bude v Jihlavě jen dobře.Václav Klaus jen nevěřícně kroutil hlavou, když včera moderoval seminář svého Centra pro ekonomiku a politiku v pražském Národním domě na Vinohradech. Podivoval se názorům diskutujících na téma Útok na civilizaci: souboj interpretací. Například jej zarazil jinak názorově velmi blízký ředitel Národní galerie Milan Knížák - podle něho je civilizace v mrtvém bodě.


Určitě je. Když ředitelé galerií musí přivírat novinářům prsty do dveří, vývoj skončil a blíží se konec.

admin