nahoru

Hlavně žádné karafiáty!

REDAKCE19. června 2009 • 19:03
Hlavně žádné karafiáty!

Víte, že tátové mají svůj vlastní svátek? Třetí červnová neděle, letos tedy 21. 6., je Dnem otců. Jak si takový ideální den představují tátové z Reflexu? A jak si ho představujete vy?

Víte, že tátové mají svůj vlastní svátek? Třetí červnová neděle, letos tedy 21. 6., je Dnem otců.
Jak si takový ideální den představují tátové z Reflexu? A jak si ho představujete vy?Ideální den otců? Hlavně žádné karafiáty. Pojal bych tento svátek velkolepě: otec je probuzen vůní kávy, snídani do postele by vévodily ovocná místa a vejce na špeku. Den by pak proudil ve znamení díkůvzdání tatínkovi, který nosí domů peníze, každou volnou chvíli si hraje se synem a ještě s ním je legrace. Celebrace vyvrcholí tím, že je otec puštěn večer s jinými otci na pivo.
MILAN TESAŘ
(syn Tonda, 5 let)Jak si představuji ideální Den otců? Úplně by mně stačilo, aby si učitelky v mateřských školkách všimly, že otcové nejsou jen dopravovači dětí do školek a škol, a jednou ročně věnovaly jedno odpoledne tomu, aby děti kreslily výhradně pro tatínky. To by mě fakt potěšilo.
BOHUMIL PEČINKA


Ideální Den otců? Nevidět ani neslyšet celý den své dítě, ani jeho maminku, prožít si ho po svém, a nestát se kvůli tomu nepřítelem.
MAREK STONIŠ
(rozvedený, šestnáctiletá dcera)Jak ideálně strávit Den otců (ať už je kdykoliv)
Upřímnost:
11:00 … překvapivé probuzení bez dceřiny nohy v nose, na dnešní den opuštěn, svobodný
11:30 … vaření oběda
13:00 … luxusní oběd + četba denního tisku + luxusní trávení
14:30 … Premiere League
17:00 … Výletná
20:00 … koncert Davida Bowieho v Paláci Akropolis
22:00–?? … afterparty
(děti si s maminkou užívají na chalupě, díky telefonu jsem s nimi v čilém spojení, přejí mi šťastný Den otců)

Political correctness:
8:00 … budíček (noha bohužel standardně v nose)
8:30 … ranní hygiena, snídaně, oblékání – vše bez odmlouvání, bez hádek
10:30 … výlet s dětmi a s přáteli s dětmi na příhodné místo vybrané v průvodci Reflexu FATHER FRIENDLY (třeba do nějaké milé zoo, kde nebudeme muset čekat ve frontě na lachtany), odpoledne přichází textovka, že Liverpool porazil Manchester
18:00 … návrat domů, plný sil, manželka s úsměvem nabízí večeři, děti nekřičí, jsou šťastné a nemají zlomenou ani jednu nohu
19:30 … přichází babička na hlídání, děti vzorně usínají
20:00 … koncert Davida Bowieho v Paláci Akropolis
22:00–?? … afterparty
MATĚJ BARTOŠEK
(dcery Líza, 2 měsíce, Mína, 3 roky)Den otců – ráno Národní galerie, v poledne Umělecko-průmyslové muzeum, odpoledne výstavní síň Mánes a večer Rudolfinum. A děti křičí: „Táto, ještě něco, nás to děsně baví, my nechceme na hřiště!!!“
MICHAL KOŘÁN
(Tobiáš 2,5, Jáchym 9, Barbara 19)K tématu:

Ženy s námi!
Petr Holec: ŽENY S NÁMI! (Reflex.cz, 18. 6. 2009)
Politicky korektní svět jako by se nám, mužům mstil za to, že i my jsme rodiči – a zvlášť nyní po schválení antidiskriminačního zákona. I když – ještě uvidíme!
Anketa: JE OTEC STEJNĚ DŮLEŽITÝ PRO VÝCHOVU DĚTÍ JAKO MATKA? (Reflex.cz, 19. 6. 2009)
Tátové jsou vidět a slyšet čím dál víc, aktivně se zapojují do rodinného života a také se vehementněji domáhají svých práv. Ženy tento trend sice obvykle vítají, na druhou stranu jím jsou někdy zaskočeny a cítí se ohroženy na svém území...

FATHER FRIENDLY
První průvodce po místech, kde si to užívají děti, ale i jejich otcové. Staňte se součástí našeho projektu a pošlete nám svoje tipy!
Father Friendly

REDAKCE