nahoru

Reflex č. 47

RX online 25. listopadu 2004 • 16:57

Jásir Arafát, jeden z nejkontroverznějších politiků moderních dějin, byl v tu chvíli několik hodin mrtev. Knihy Olgy Sommerové se těší obrovské popularitě, studentek "gender studies" přibývá a vzniká strana žen. Legenda BBC a britského rozhlasu vůbec, John Peel, byla jedním z nejvlivnějších rádiových DJ's všech dob. Stacionář oblastního centra AIDS je zavřený.Zde najdete kompletní obsah čísla 47 s články k přečtení.


Po kliknutí se obsah čísla otevře v novém okně. Celý časopis je samozřejmě přístupný také z archívu tištěného Reflexu v hlavním menu.

Foto

Foto
Třináctiletý, možná čtrnáctiletý chlapec máchl rukou a přihodil starou pneumatiku do ohně. Špunt za ním s námahou koulel a vlekl další - objevil ji ve dvoře staré dílny. Černý dým stoupal nad horizont Rámalláhu a vzduch nasytila spálená guma. Jásir Arafát, jeden z nejkontroverznějších politiků moderních dějin, byl v tu chvíli několik hodin mrtev.
Reporáž Dana Hrubého.Foto
Rozhovor s KARLEM KNÍŽETEM SCHWARZENBERGEM (66) se mohl týkat politiky, ale proč tlachat se šlechticem o hloupostech, nad kterými brblá každý čimelík! Soustředil jsem tedy dotazy na oblasti, ve kterých jakožto čimelík mohu od knížete leccos pochytit: ženy, koně, psi, víno a uměřenost.
Rozhovor vedl Jiří X. Doležal.Foto
MAGDA (vpravo): "Knihy o tom, že ženy jsou z Venuše a muži z Marsu, jsou nesmysly. Autoři jen přepíší stereotypy žen a konfrontují je se stereotypy mužů. Gender studies se to snaží nabourávat." [Zdroj:Milan Jaroš] --- Obrázek se zobrazí v plné velikosti v novém okně" class="imgright" width="80" height="54" />
V knize Dopisy z planety Země píše Mark Twain: Nejvyšší formou inteligence na Zemi jsou dvouhlavé bytosti složené ze dvou téměř identických částí, spojených vodorovnou trubkou. Tito šťastní tvorové projevují největší hloupost tím, že se v místě trubky tak často rozpojují. A podívejte, kam až to u nás došlo! Knihy Olgy Sommerové se těší obrovské popularitě, studentek "gender studies" přibývá a vzniká strana žen.
Fenomém popsala Petra Konrádová.


Foto
Legenda BBC a britského rozhlasu vůbec, JOHN PEEL, byla jedním z nejvlivnějších rádiových DJ's (slovo moderátor by byla pro ni skutečně urážka) všech dob. Když v říjnu Peel náhle zemřel na infarkt, ukázalo se jako obvykle, že jeho cenu si mnozí uvědomí až po smrti. Pětašedesátiletý chlápek s mladistvým zápalem pro novou hudbu za sebou zanechal desítky objevených kapel a hodně vzpomínek hudebních fanoušků nejen v Británii.
Portét Jany Kománkové.Foto
Trochu zklamaná, více pragmatická, méně důvěřivá, občas trpím depresemi. Často děkuji za svou rodinu a vlast. Za rok mého pobytu v ukrajinské Oděse, kam mě poslala OSN, se v životě nemocných AIDS nic nezměnilo. Změnila jsem se já. Ještě nikdy jsem neviděla tolik utrpení, nikdy jsem nebyla v tak intimním kontaktu se smrtí.
Reportáž Martiny Zikmundové.

RX online