nahoru

Reflex č. 33

Iva Ženková20. srpna 2003 • 11:41

V tomto čísle najdete rozhovor s americkým válečným zpravodajem Peterem Arnettem, který zavítal do Uherského Hradiště, retro s politikem Bohumilem Šimanem. Na vandr tentokrát zabrousíte do Itálie a mimo jiné se dozvíte i pár věcných informacích o soukromí vašeho počítače.

Zde najdete kompletní obsah čísla 33 s články k přečtení.


Po kliknutí se obsah čísla otevře v novém okně. Celý časopis je samozřejmě přístupný také z archívu tištěného Reflexu v hlavním menu.

Foto

Foto
Americký válečný zpravodaj Peter Arnett natočil rozhovory se Saddámem Husajnem i Usámou bin Ládinem. Za reportáže ve válce ve Vietnamu, kde strávil třináct let dostal Pulitzerovu cenu. Pracovně prožil jedenadvacet válek, při prvním konfliktu v Perském zálivu zůstal jako jediný zahraniční reportér v Bagdádu. Na jaře 2003 poskytl rozhovor irácké televizi ,za což byl podroben tvrdé kritice. V Uherském Hradišti strávil se svou dcerou koncem července odpočinkový týden na Letní filmové škole a poskytl zde Veronice Bednářové rozhovor.

Foto
V domácích computerech je uložena řada dat, která mohou být pro leckoho zajímavá. A pokud si myslíte, že do nich nikdo zvenčí nemůže nahlédnout, pak vás Jiří X. Doležal vyvede z omylu.

Foto
Víte, jak souvisí vyloupení zámku Frýdlant, miliardové úvěrové podvody, krachy bank, procházky z tygrem na vodítku, pašování bitevních vrtulníků, bezradnost policie a justice, podezřelá politika a budování kapitalismu v Čechách? Nejde o volné asociace - tvrdí Michal Komárek - to všechno propojuje příběh drahých a zároveň téměř bezcenných "drahých" kamenů.


Foto
V rubrice Na vandru vypráví Jana Sovová o životě v Itálii, kam se provdala. Kromě jiných poznatků je zajímavé srovnání studijních možností či zdravotnické péče v obou zemích.

Foto
Na ulici byste ho nepřehlédli. Přitahoval by váš pohled. Uhrančivý výzor démona-svůdce, který jistojistě zastává v pekle významný post s definitivou. Nikoliv pro rašící růžky, Karel Buriánek zasluhuje pozornost především jako zpěvák a kytarista táborských SUNSHINE, v zahraničí bezpečně nejznámější české kapely, podotýká Pavel Turek. A té jako by se tuzemská média poněkud štítila.


Foto
Politik a ekonom Bohumil Šimon patřil v šedesátých letech k osobnostem, jež budily pozornost. Jeho vzpomínky na tato leta, kdy se mimo jiné jako novinka objevily volné soboty, zaznamenala Olga Myslivečková.

Iva Ženková


Kurzy měn
25,810
22,440
29,230
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější