nahoru

Klaus versus vláda

RX online12. května 2003 • 10:00

Policisté vyhmátli prostřednictvím odposlechů podezřelé kontakty poslanců a ministrů. Jiří Pasovský, který zatřelil nigerijského konzula, byl uznán nepříčetným. Americké základny na našem území - ano či ne? Ani schůzka v Lánech nepřinesla smír mezi vládu a prezidenta. Ministryně školství Petra Buzková se opět poohlédla po malé rybě v rybníku.

Pondělí 5. května


Politici měli podezřelé hovoryNěkteří poslanci, ale i ministři současné vlády jsou v kontaktu s lidmi podezřelými z trestné činnosti - například z korupce nebo z obchodu se ženami. Policisté na to přišli, když odposlouchávali telefony podezřelých a ti v některých případech volali významným politikům.


Jako ministrovi mu Úřad vlády zajistil bydlení v části vilky na Letné. Tu ještě donedávna obýval spolu s Vladimírem Špidlou. Na tuto skutečnost upozornilo sobotní vydání deníku Blesk.(Zdroj a více informací: idnes.cz)Odposlechy policistů jako veřejná show? Snad se kromě investigativní práce novninářů dočkáme také rozuzlení...Úterý 6. května


Důchodce, který zastřelil konzula, byl při činu nepříčetný.Vazebně stíhaný důchodce byl podle psychiatrů v době činu nepříčetný. Podle obvinění v únoru zastřelil v budově nigerijského velvyslanectví v pražských Střešovicích konzula a postřelil recepčního. Po činu se zhroutil."Nemusí o to žádat, nárok mu vznikne automaticky," řekl včera Havlův osobní tajemník Jakub Hladík.(Zdroj a více informací: ihned.cz)Kam až může vést lidská chamtivost? Vezměme si alespoň ponaučení!
Středa 7. května


O základnách může rozhodnout referendumKandidáti do rady pro vysílání, kteří v úterní volbě neuspěli, dostanou zřejmě druhou šanci. Většina poslanců totiž zastává názor, že není třeba vyhlašovat nové nominace.
Případný plebiscit by podpořila i opoziční ODS a KSČM. Komunisté jsou ale rozhodně proti umístění amerických vojáků v republice a spolu s nimi i někteří sociální demokraté.(Zdroj a více informací: lidovky.cz)Rozumný nápad, kdo jiný by o rozmístění amerických základen na našem území měl rozhodovat než občané?Čtvrtek 8. května


Máme různé názory na EU, chceme hledat shoduKrátká rvačka několika anarchistů a skinheadů na Vítězném náměstí v Praze byla nejdramatičtější událostí prvního máje v České republice. Kromě této potyčky a protestů antikomunistů na shromážděních KSČM proběhly oslavy bez větších problémů.Oslavy v celé zemi byly klidnější než v minulosti. Shromáždění v Česku se tradičně zúčastnili hlavně levicově smýšlející lidé. Politický náboj měly akce organizované KSČM, jejichž účastníci kritizovali poměry v zemi a brojili proti vstupu do EU, stejně jako anarchisté.(Zdroj a více informací: lidovky.cz)Prezident Václav Klaus zvolil strategii popularity u občanů. Proč ne? Na pronášení svých názorů má v této zemi právo.Pátek 9. května


Buzková chce zavést školní autobusyDěti ze Sýkořice na Rakovnicku, které jezdí do zhruba deset kilometrů vzdálené školy v Křivoklátu, musí každý den už v šest ráno sedět v autobuse. Když do školy dorazí, víc než hodinu pak čekají, než jim začne vyučování. Důvod? Žádný jiný autobus jim nejede.


Stejně trpí děti v mnoha malých vesnicích a ministerstvo školství začalo pracovat na plánu, jak zavést zvláštní školní autobusy. Podle zatím předběžných návrhů by za ně měly platit především obce. A protože ty mají své rozpočty leckdy napjaté, ministryně Petra Buzková si představuje, že by peníze na autobusy získávaly z grantů, které bude vyhlašovat Ministerstvo pro místní rozvoj.(Zdroj a více informací: ihned.cz)Nápad je to jistě ušlechtilý, neměla by však paní Buzková momentálně pracovat na reformě školství?

RX online