nahoru

Přestaňte ukazovat Ondrův genitál!

JAN POTŮČEK 18. května 2007 • 15:33

Slovy reportérů naší nejsledovanější televize, na obrazovce Novy se už několik dní dějí věci, které ve světě nemají obdoby. Zpravodajci i publicisté stále dokola omílají šokující záběry týraného osmiletého chlapce Ondry, pohoršují se nad jeho matkou-trýznitelkou, ale sami mají máslo na hlavě. Nova sice rozostřuje Ondrův obličej, chlapcovy genitálie jí ale zjevně nedělají žádný problém.

Je to vlastně stejné, jako kdyby Nova natočila skupinu nudistů, a místo aby jim zakryla choulostivá místa, dala by jim černou pásku přes oči. Co by na to řekla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, je dopředu celkem jasné. Co řekne k opakovaným záběrům týraného Ondry, už tak moc jasné není. Nechci si jako novinář, který píše o médiích, na Novu přímo stěžovat, ale postup redakcí zpravodajství a publicistky rozhodně není v pořádku – alespoň ne z etického pohledu.
Jenže Nova žádný etický kodex zpravodajství a publicistiky nemá a diváky Ondrův genitál zřejmě hodně zajímá. A tak se lze jen sázet, kolikrát ho ještě v Televizních novinách uvidíme. Tipuji, že do soudu s Ondrovou matkou se ho jen tak nezbavíme.

JAN POTŮČEK