nahoru

Něžný barbar Bush

Michal Komárek7. října 2003 • 10:11

Dvě zajímavé zprávy přišly na konci minulého týdne ze Spojených států: Američané nenašli v Iráku zbraně hromadného ničení. A George Bush je básník. První zpráva jenom potvrdí rozložení sil ve sporu o oprávnění a smysl irácké války. Odpůrci války ji mají za potvrzení svého očekávání. A dodávají, že by snad bylo dobré, aby především Blair a Bush vyvodili důsledky z toho, že manipulovali veřejnost a lhali ohledně důvodů pro nutnost válečného tažení.

Ti, kdo válku podporovali a podporují jednak zdůrazňují, že zbraně se nenašly ZATÍM a zejména, že válka byla tak jako tak nutná a správná. Vpodstatě nic nového. Ta druhá zpráva je ale bomba. Alespoň jedna se našla.

"Růže jsou rudé/ fialky modré/ ach ty můj bochánku v posteli pod pokrývkou/ jak se mi po tobě stýskalo!" Něžné verše - v tomto překladu je uveřejnil server Novinky.cz - zarecitovala Laura Bushová za přítomnosti svého manžela na závěr knižního festivalu v budově Kongresu. Šokovala přítomné sdělením, že její manžel je mimo jiné básník a četla. "Růže krásná/ smutnější jsem já/ při pohledu, jak tě líbá okouzlující francouzský hoch/ Psům a kočce se po tobě také stýskalo/ Barney je stále ještě navztekaný/ že jsi ho upustila/ snědl tvůj střevíček/ Vzdálenost byla takovou překážkou, drahá moje/ Až se ti příště zachce dobrodružství/ prostě přistaň na letadlové lodi." Básník Bush reagoval na Lauřinu cestu do Francie - proto to odloučení, proto narážka na francouzského hocha - je to Chirac. V dalších verších vcelku realisticky zachytil příhodu, kdy jeho manželka upustila psa. A nakonec zřejmě připomíná svůj triumf, kdy v uniformě vyhlásil na letadlové lodi konec irácké války.

Aby snad Laura nebyla ve stínu velkého básníka, prohlásila ji jedna z knihovnic kongresové knihovny pro její vzdělanost za "první čtenářku země". No, nepřipomíná vám to něco?

George Bush je akční hrdina v uniformě, kovboj, sportovec, neúprosný ochránce svobody a demokracie a teď tedy také básník. Něžný chlap. Který tak otevřeně a upřímně miluje ten svůj "bochánek" ještě po tolika letech.

Kdo by mu neodpustil, nějakou tu drobnou lež ohledně války!? Kdo by mu nedůvěřoval?

Michal Komárek


Kurzy měn
25,570
21,760
28,540
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější