nahoru

Alex je v Číně modelkou...

Jiří X. Doležal21. září 2009 • 12:26
Alex je v Číně modelkou...

Že Číňani dokáží okopírovat libovolný software či domácí spotřebič, je všeobecně známo. Nyní jsem však zjistil, že obyvatelé říše středu vám ukradnou i ksicht. V mailu jsem našel ironický dopis: Nepřipomíná vám ten obličej někoho?

Že Číňani dokáží okopírovat libovolný software či domácí spotřebič, je všeobecně známo. Nyní jsem však zjistil, že obyvatelé říše středu vám ukradnou i ksicht.

Vrátil jsem se těsně po svatbě ze svatební cesty a v mailu jsem našel ironický dopis: Nepřipomíná vám ten obličej někoho? A link na čínský server prodávající paruky. Klikl jsem – vzhledem k pokročilé plešatosti se někdy může paručka hodit – a co nevidím, jako vlastní manželku.

Ona čínská firma – bez ohledu na to, že Alex paruky nenosí, do reklamy nedělá a v Číně nikdy nebyla – prostě použila do své reklamy její obličej.
Pokoušel jsem se obrázek prostudovat – je to buď kresba, nebo nějaký airbrush, není to přímo fotka. A tak se mi asi nikdy nepodaří zjistit, zda měl čínský tvůrce takovou fantazii, že si mou ženu vymyslel, anebo jde o fotku namátkou staženou z netu a trochu přeretušovanou. Každopádně – nyní vím, že Číňani jsou vám schopní ukrást i ksicht.

Ten link je ZDE.
Podobu originální Alex s plagiátem můžete porovnat na dalších fotografiích v rubrice SVATBA X
anebo na živo na křtu knihy Expanze na Mars:


Další sloupky a články Jiřího X. Doležala najdete v jeho rubrice
Z ÚHLU POHLEDU PLACATÉ ŽELVY (Reflex.cz)Klíčová slova: jxdsvatbaKurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější