nahoru

Několik vět o hanebnosti

Jiří X. Doležal6. srpna 2009 • 16:04
Několik vět o hanebnosti

Internetem koluje pamflet, který skutečně nevkusným způsobem parafrázuje petici, která Českem obíhala před dvaceti lety. Jmenuje se to Několik vět 2009 a falešně to parafrázuje petici z roku 1989 – Několik vět...Hromadný mail pochází od člověka, který moc nepřemýšlel o obsahu, ale pouze poslechl výzvy na konci pamfletu: Nemusíš to podepisovat, ale pošli to dál! Už to samo o sobě ukazuje, jak je srovnání pamfletu s peticí Několik vět neadekvátní a blbé.
Ta petice se – alespoň ti, co na to měli odvahu, já ji nenašel – totiž podepisovala a její signatáři věděli, že si ten podpis mohou šeredně odskákat. Ta dnešní petice se naopak šíří anonymně, jako virus. O čem vlastně je?
Petice Několik vět 2009 obecně konstatuje, že to v zemi stojí za hovno, a pak se najednou rozjede tak, že člověka nenechá na pochybách, odkud vítr vane:

Nepozastavujeme se nad tím, že v zemi, kde je pracovní síla 3x levnější než v západní Evropě, je kilometr dálnice 2x dražší.
Nepozastavujeme se nad tím, že narozeniny primátora či státního úředníka rozhodujícího o miliardách stojí jeho „oficiální“ roční plat.
Vedení velkých stran sází na to, že se budeme bát zahodit náš hlas podporou malých, nových či exotických stran a že nám nezbude než zvolit jejich oranžovou či modrou košili bližší než toho druhého kabát.
Monopol jedné strany v naší zemi nahradila střídavá a na komunální úrovni i společná vláda dvou stran, které se vždycky nějak dohodnou. Nemylme se, dvě největší strany budou určovat osud země i v budoucnosti, ale pokud dnes jejich arogantní chování odměníme, odepřeme jim tím důvod ke změně a k obrodě.
Dvě největší strany si rozparcelovaly tuto zemi s tím, že stejně budeme muset volit jednu z nich bez ohledu na to, jak přezíravě se k nám budou chovat.
Přejeme-li si změnu jejich vedení, případně v nich chceme později najít místo pro vlastní pravé či levé ambice, cesta paradoxně vede přes jejich podzimní volební neúspěch.
Prostě – to falešné drnkání na strunku nostalgie po minulosti dvacet let staré má na triku některá z nových malých stran. Bylo by dobré vědět která – protože tím, jak se falešně odvolává na petici proti bolševikovi, se už na samém počátku volebního klání sama diskredituje.Další sloupky a články Jiřího X. Doležala najdete v jeho rubrice
Z ÚHLU POHLEDU PLACATÉ ŽELVY (Reflex.cz)Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější