nahoru

Kam může člověka dovést abstinence...

Jiří X. Doležal4. června 2008 • 01:41
Kam může člověka dovést abstinence...

Tuny papíru byly popsány informacemi o tom, jaké hrůzné důsledky na psychickou integritu člověka má užívání alkoholu nebo drog. Díky internetu můžeme dnes na vlastní oči vidět i to, k jak strašlivým důsledkům vede notorická a dlouholetá abstinence.


Český apoštol abstinence, pan Karel Nešpor, je v oboru psychiatrie nespornou autoritou. Je autorem řady knih – více než třiceti, jde o důstojného muže v letech (ročník 1952) a všemi tituly je to primář MUDr. Karel Nešpor, CSc. Když se ale zeptáme, jak je na tom po těch letech abstinence se svou psychickou integritou, můžeme dojít k zajímavým závěrům. Například když se podíváme na to, jak se sám a dobrovolně prezentuje před kamerou. Vyvede nás to z mnoha omylů.
Omyl první: Starší člověk s vysokoškolským vzděláním obvykle nedělá v televizním studiu veverku:Omyl druhý: Věhlasný primář a expert se obvykle nenatáčí při tom, když se v teplákách svíjí na koberci, předvádí opičku a lákavě špulí zadeček.Omyl třetí: Známý lékař a autor řady knih nedělá před kamerou opici.Ano. K tomu všemu, co jste viděli, pana primáře dovedla abstinence...