nahoru

Lidé, stavte pyramidy!

Jiří X. Doležal12. července 2006 • 01:17

Želva Leesa konečně vymyslela pro lidstvo skutečně podnětný rozvojový plán! Pokud se jej lidé budou držet, výrazně prospějí životnímu prostředí.


Jak želva postupně zjišťuje, většina megalytických staveb postavených v České republice v posledních letech je stavěna jen proto, aby se stavělo - přes veškeré proklamace realita ukazuje, že stavby žádný praktický význam nemají.
Želva nechce mít žádné oplétačky se soudama, a proto nebude jmenovat přímo, jen naznačí. Dobrým příkladem stavby pro stavbu je nedávno dokončený megalitický sportovní svatostánek, do kterého nikdo nechodí. Jiným dobrým příkladem je s velkým humbukem ve významném krajském městě postavená spalovna, která bohužel nemá co spalovat.
Tyto příklady ukazují, že účelem nebylo stavby postavit, ale stavět, aby se za ně proinvestovaly (samozřejmě přes spřátelené firmy) peníze. Podobné stavby poté, co posloužily svému účelu a prohnaly se přes ně nejlépe státní prachy, hyzdí krajinu. Želva proto soudí, že by lidé místo podobných zbytečných staveb měli stavět jednu centrální betonovou pyramidu, přes jejíž budování by se centrálně proplachovaly spřáteleným firmám všechny veřejné peníze, co mají jít do stavebnictví. Každá firma, která by dotace promývala, by k pyramidě přidávala další vrstvu betonu - silnou přímo úměrně výšce dotace, kterou rozkrádá.
Krajinu by přestaly ohavit stále nové a nové sportovní či spalovací haly, pyramida by utěšeně rostla, a Češi by brzy prosluli jako národ, který vybudoval největší debilitu planety.
Tak pravila želva Leesa


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Kurzy měn
25,540
21,730
28,590
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější