nahoru

Requiem za ODS

Petr Holec 11. května 2009 • 11:48

Vždycky když vidím lživé předvolební billboardy ČSSD, napadne mě, že nic podvodnějšího, případně hloupějšího politické strany už nevymyslí. Bohužel vymyslí, viz poslední modré dílo ODS: Koncert pro Mirka.


Pro Mirka? Kdo je sakra Mirek? Sládek? Nejsme v Americe: nevolíme jednoho prezidenta, ale celé strany; i proto nám před volbami jejich kandidáti v zástěrách negrilují na zahradě hamburgery a netykají nám. My k nim za to máme velmi vřelý vztah jako k politickým stranám. Jestli si ODS vzpomněla na čtení rodinných dopisů na Staroměstském náměstí, měla by rychle zapomenout: mladý Klaus přivedl svého otce k první volební porážce.
A proč vlastně Mirek nyní? Až doteď jsem se bláhově domníval, že Topolánek chce kandidovat až ve sněmovních volbách – a ty jsou na podzim. Ve svém věku už si v říjnu nevzpomenu, kterého Mirka mi koncerty zaštítěné známými osobnostmi měly prodat. Doufám, že ne Šloufa.


ODS se vůbec vydala k prohře v předčasných volbách zajímavou cestou. Nejdřív trapný paroubkovský billboard o Česku a Evropě; po něm ještě trapnější modro-oranžové dílo s hezkou polovinou s Topolánkem a ošklivým zbytkem s Paroubkem; nyní koncert pro Mirka. Ani radši nechci vědět, kdo všechno ladí kytaru.
Za koho mě ODS vlastně má? Za idiota, co se počurává do kalhot a brečí kvůli politikům? Možná kvůli Davidovi, myslím Rathovi. V jeho případě se však jedná o reflex z dětství; tik v jeho levém oku mi říká, že to není hodný pán. Spíš coby volič ODS začínám mít jasno: devátého a desátého října strávím s basou piv, co nejdál od volebních uren.
Další články autora najdete v rubrice KOREKTNÍ NEKOREKTNOST
(Reflex online)


Související články:

Petr Holec: ODS JAKO ČSSD? (Reflex online, 15. 4. 2009)
„Evropa nebo Česko, kašlu na to všecko,“ hlásá billboard s fotkou Jiřího Paroubka, předvolební dílo ODS. Myslím, že rým musel dát lidem z Jánského vršku zabrat. Fakt si ODS myslí, že kvůli tomuhle ji někdo bude volit?