nahoru

Mám něco pod čepicí

Petr Holec 2. srpna 2006 • 17:05

Takže to máme: zase nemáme vůbec nic. Tušil jsem to, už když jsem viděl Mirka Topolánka a Miroslava Kalouska v triku a košili. Vždycky když si politici obléknou civil, aby nám byli lidsky blíž, chystají se nám oznámit ještě větší průšvih, než když mají oblek s kravatou, který podle nich dává důstojnost i kakaovým bobům. Tentokrát je to geniální návrh trojkoalice Jiřímu Paroubkovi...

, že budou vládnout jen rok, během kterého se zaměří na rozpočet a změnu volebního systému, načež si parlamentní volby zopakujeme. To všechno po devíti týdnech vyjednávání!
Člověk nemusí být politický gigant Paroubkova typu, aby podobný nesmysl sprovodil ze světa. S kým se chce ten rok trojkoalice zaměřovat? Spíš mě ale zajímá, co se stalo s předsedou ODS, jenž se ještě krátce po volbách tvářil celkem normálně. Řekl mu snad bratr Kalousek, že jestli mu nedá vládní židli, bude se smažit v pekle? No a co. Nebude zdaleka prvním ani posledním politikem. Mám z Topolánka v hlavě malý nesvár mezi pravou a levou hemisférou. Pravá racionální mi říká, že jsem měl svůj hlas hodit do koše – a ne ODS. Protože jen idiot jako já volí stranu s předsedou, který neumí počítat ani do dvou set. Levá abstraktní mi říká, že je Topolánek férový naivní chlap, který nechce zklamat mé pravicové naděje, takže můj hlas radši hodí do koše sám. Nevím, co je horší.
Topolánek si měl nechat sako a říct Kalouskovi, že lidovecký špatný vtip, kdy mnohdy vládne pidistrana, po více než deseti letech skončil. Pětkrát a dost a NEVER MORE! Paroubek, blízký komunistů, jistě není sympatický politický partner k vládnutí, o tom žádná. Bez něj to ale nepůjde. Jestli chce Topolánek slyšet hlas jednoho ze svých voličů, jimiž se při své dvouměsíční frašce stále zaštiťuje, tady je: jakákoli pragmatická dohoda s ČSSD o hlavních politických bodech, tentokrát prosím bez partajních vyjednavačů, garantů a podržtašků. Pokud si i tentokrát Paroubek vystačí se slovem NE, předčasné volby. Ne však po roce vládnutí-nevládnutí, ale co nejdřív.