Wagenknecht: Babiš kradl, zastrašuje a vyvíjí nátlak. Je to na policii, sazba je až 12 let, Agrofert prorostl vládou | Reflex.cz
nahoru

Wagenknecht: Babiš kradl, zastrašuje a vyvíjí nátlak. Je to na policii, sazba je až 12 let, Agrofert prorostl vládou

Čestmír Strakatý10. června 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Lukášem Wagenknechtem
• video: 
Prostor X

Babišovi se nemstím, chci mu pomoct. To tvrdí senátor a bývalý auditor Lukáš Wagenknecht. K Nejvyššímu správnímu soudu podal stížnost na průběh voleb do Evropského parlamentu. Chce, aby soud řekl, jestli je premiér ve střetu zájmů. Podle Wageknechta tomu tak je, Babiš podle něj už dřív okradl stát a teď zastrašuje auditory. Navíc on i ministři možná zneužívají pravomoci úřední osoby, prý se sazbou až 12 let vězení.

Wagenknecht míní, že závěry auditů Evropské komise jsou vážné. Chápe ale premiérovo chování, vláda totiž prý vytváří na úředníky nepřiměřený nátlak a to by mohlo vést k dalšímu trestnímu stíhání. Provázanost ministrů za hnutí ANO s Agrofertem je prý jasná a Babišovo chování je definice korupce. Senátor mluví o tzv. převzetí státu, které má extrémní dopady v tom, že mohlo ovlivnit volby. Proto podal výše zmíněný podnět k NSS. Psal taky do OBSE a na Radu Evropy, které mají volby hlídat.

Premiér taky podle Wagenknechta používá estébácké metody proti auditorům Evropské komise. Vyhrožuje jim a zastrašuje je. I proto prý přišla zpráva z Evropské komise bez podpisu. Wageknecht říká, že jinak by se jména auditorů objevila v novinách Mafry, která patří do holdingu Agrofert.

Martha Issová: Mám vztek, Babišův boj překročil hranice slušnosti a jde do tuhého,…

Wageknecht tvrdí, že setrvávání Babiše na postu premiéra je protiprávní. Zákon o střetu zájmů porušuje, protože fiktivní struktury, do které Agrofert převedl, ovládá, a jsou v nich i členové jeho rodiny. Premiér ale prý může lhát, protože se obhajuje. Všechno, co říká, ale musí být podle Wagenknechta v tomto směru irelevantní.

Okradl Andrej Babiš stát? Chce Lukáš Wagenknecht zpochybnit výsledky voleb? Budeme skutečně za 3 měsíce vědět, jestli je premiér ve střetu zájmů? A čím on a jeho ministři naplňují paragraf zneužití pravomoci veřejné osoby?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Kalousek: Babiš vykrádá trezor a chce beztrestnost. Někdy mám chuť se na to vykašlat,…
Politika mi leze na nervy, bojkot Babiše je ale jediná možnost. Na Václaváku mi bylo…
Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější