Šéfkuchařka Kamu: Byla jsem závislá na jídle, ovládalo mě. Lidi se ničí, ale je to náš lék a já chci ukázat, co změnit | Reflex.cz
nahoru

Šéfkuchařka Kamu: Byla jsem závislá na jídle, ovládalo mě. Lidi se ničí, ale je to náš lék a já chci ukázat, co změnit

Čestmír Strakatý14. března 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Kamilou Rundusovou
• video: 
Prostor X

Česko je skvělé a já jsem ráda, že jsem zpátky. Šéfkuchařka Kamila Rundusová se vrátila z cesty kolem světa a říká, že Češi jsou pořád trochu zašedlí, ale posun k zelenějšímu životu a stravě by to tu mohl ještě víc rozsvítit. Chce lidi svými recepty inspirovat k tomu, aby lépe jedli, a tak se i líp cítili a byli zdravější. Sama přiznává, že cesta do stavu rovnováhy pro ni nebyla lehká a že jídlo ji roky ovládalo.

Jídlo je totiž asi nejdůležitější věc v jejím životě. Mluví o vzpomínkách na dětství, kdy ho preferovala před hračkami. Možná i proto si prošla fází závislosti na nezdravém jídle. Postupně zhubla přes 30 kilo, ale i tak nebyla cesta ke zdravému postoji k jídlu jednoduchá. Rundusová míní, že hodně lidí se jídlem trápí. Změna přitom prý musí začít v hlavě.

Lidé by si podle Rundusové měli uvědomit, že fast food není jídlo a že se ničí. Zdravé potraviny jsou přitom náš lék, protože v přírodě je všechno. Pochopila prý, že pokud člověk nezmění to, co jí, nebude se nikdy cítit lépe. Základ je podle ní v barevnosti, to chce šířit. Prosazuje přitom kompromis. Tedy ne třeba hned vegetariánství, ale jen ubrání na konzumaci masa. Chce nabídnout alternativy, které jsou prý levnější a často i chutnější. Člověk ale musí chtít.

Profesor Ptáček: Vládnou nám bezcitní psychopati, za většinu nemocí si můžeme sami,…

Rundusová přitom tvrdí, že jídlo je se zdravím přímo spojené. Pokud tedy člověk správně jí, může na tom být lépe naše tělo i psychika. Pozoruje to prý sama na sobě a chce to předávat dál. Lidé jsou ale podle ní na to, jak teď jedí, dlouhodobě naučení. Říká, že lepší je koupit si kvalitnější a dražší věci, třeba maso, sníst ho míň a nahradit ho třeba luštěninami. 

O čem bude třetí kuchařka Kamily Rundusové? Jak na lidi působí reklamy a fotky ideálních těl? Co doporučuje jíst? Jak jí změnila život a pohled na Česko cesta kolem světa? A proč si nevážíme toho, co máme?

Andert: Manželky džihádistů lžou, viděla jsem příšerné věci a přežila díky štěstí,…
Jiří Strach: Potřebovali mě a můj film znemožnit, lže se a za názory uráží. Česká…
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Jirásková, Švorcová, Chramostová aneb Tři herečky v románu, který nenapíšu
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější