Je třeba mluvit o zrušení ČT, důkazy neobjektivity nepotřebuji, říká nominant ANO do vysílací rady | Reflex.cz
nahoru

Je třeba mluvit o zrušení ČT, důkazy neobjektivity nepotřebuji, říká nominant ANO do vysílací rady

Čestmír Strakatý21. září 2018 • 15:46

Bude Česká televize zničená? Hnutí ANO chce vyslat do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání bývalého politika ODS Petra Štěpánka, který veřejnoprávní televizi ostře kritizuje. Slova o jejím odpálení jsou prý jen vtip. O tom, že by mohla nebo dokonce měla být zrušená, je ale podle něj potřeba mluvit.

Stěpánek tvrdí, že ČT je neobjektivní a nevyvážená. Žádné důkazy, statistiky a čísla, která by jeho tvrzení potvrzovala, ale nemá. Prý je ani nepotřebuje, protože má vlastní hlavu. Svoje dřívější výroky o ničení, rušení a vyhladovění ČT zlehčuje. Prý jde o emotivní reakci právě na nevyváženost. Přiznává přitom, že jde o pocity a názory, ne fakta.

Relativizuje i svoje slovní útoky na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, kterého nazval slovenským gaunerem a agentem STB. Štěpánek říká, že toho napovídal hodně a že si stále myslí, že trestně stíhaný člověk by neměl být premiérm. O kritice hnutí ANO prý mluvil s Jaroslavem Faltýnkem, který s ní neměl problém. Zároveň ale přiznává, že se nebavili specificky o slovních útocích na premiéra.

Babiš mě opravdu naštval. Tvrdil mi do očí, že peníze nedává na čistky, omluvit se…

Podle Štěpánka hnutí ANO imponuje jeho konzistentnost a kritičnost. Kteří poslanci za ním skutečně stojí, odmítá prozradit. Nevyvrací ale, že jde o členy SPD. Právě SPD chtěla Štěpánka vyslat do Senátu a bývalý politik přiznává, že s ní v mnoha bodech souhlasí. Zároveň dodává, že je kvůli nevyváženosti připraven hlasovat proti TV Barrandov a mohl by i změnit názor na ČT. Tedy poté, co se seznámí s analýzami.

Proč vlastně přijal Petr Štěpánek nominaci od hnutí, které tak ostře kritizuje? Je schopen obhájit svoji kritiku České televize? A na čem ji vlastně staví?

Další díly pořadu Prostor X můžete vidět zde >>>

Feminista Fila: Češi jsou jako islám, znásilnění vidí stejně, spousta si ani nemyslí,…
Prasárna a lidská tupost, Babišovo chování je čistá xenofobie, říká Tomáš Sedláček o…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější