nahoru

Tilda bez roušky: Netradiční portrét herečky Tildy Swintonové přímo z festivalu v Cannes

Šimon Šafránek 6. června 2022 • 12:50
Video se připravuje ...
Trailer k filmu Tři tisíce let touhy
• video: 
Bontonfilm

Nelze přehlédnout její vysokou figuru, androgynní tvář nebo odvážně vyčesané světlé vlasy. Ani extravagantní modely, které vynáší na červený koberec. Především se však nedá přehlédnout její charisma. Neznám na festivalovém okruhu nikoho dalšího, kdo by měl vznešenější auru než právě Tilda Swintonová (61).

Potkávám se s ní ve vyhlášeném hotelu Majestic. Prokličkovat mezi elektrickými limuzínami a fotografy s teleobjektivy, následovat gesto portýra, třetí patro. „Rozhovor bude probíhat v rouškách,“ říká mi asistentka. „Ale na položení otázky si ji můžete sundat,“ dodává účastně. „A jaký to má smysl?“ ptám se. Protočí oči v sloup, pohne hlavou dozadu, je to na hlavu, ale někdo si to přeje. Do hotelového pokoje pak přichází Tilda bez roušky. „Co blbnete,“ podiví se. „Sundejte si to. Já už mám takovou imunitu, že to víc nejde,“ dodá s odkazem na to, že nemoc prodělala nedávno a trpí postcovidovým syndromem: únava, kašel, závratě. Každopádně její šarm je netknutý. Září z ní kouzlo nejkrásnějšího člověka ve vesmíru.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.