nahoru
Korektní nekorektnost Petra Holce

Prezident Klaus, Hájek a Bátora jsou devianti. A jdou proti deviantům

Petr Holec 9. srpna 2011 • 11:28
Devianti
Devianti
• foto: 
Reflex.cz

Je to ale ironie! Je-li homosexualita „hodnotově neutrální“ deviací, jak tvrdí prezident Václav Klaus, pak je i on deviantem. A s ním i jeho spřízněnci Petr Hájek či Ladislav Bátora.

Vlastně musím prezidentovi poděkovat za lingvistickou úlevu! Nikdy jsem o něm nenapsal, že je deviant, protože v mnoha ohledech například sdílí menšinovou názorovou orientaci - teď už ale můžu. Deviant, jak označil homosexuály Klausův stále bláznivější popírač Darwina a spousty jiných věcí Petr Hájek, je totiž odteď běžné označení člověka vyznávajícího jakoukoli menšinovou orientaci: sexuální, názorovou, politickou, kleptomanskou…. A kde takových odvážných lidí najdeme víc než právě kolem Klause?

 

Viz sám prezident, jenž se evidentně rozhodl, že na sklonku prezidentování proslaví Česko podobně jako kdysi Borat Kazachstán! Znáte jiného prezidenta, co krade v přímém přenosu luxusní pera? Přímo fantastická deviace! Nebo když se přizná, že se bojí víc ekologů než Al Kajdy, a není to vtip? Kdybychom kdy trpěli přímou prezidentskou volbou, měl by Klaus můj hlas, i kdyby nekandidoval! Neznám hrdějšího devianta.

 

Nebo již zmíněný Hájek. Někdejší zakladatel Reflexu, jemuž se na Hradě stalo něco s hlavou, natolik miluje sám sebe, že prý není možné, aby pocházel z opice. Ráno co ráno se dívá do zrcadla a ráno co ráno za sebou vidí stín tajemného stvořitele. Že by sám božský Usáma bin Ládin s holí a kalašnikovem přes rameno? Hodnotově též velmi neutrální!

 

Nešťastníka Ladislava Bátoru nemusím ani představovat. Divnému pánovi hraje ve tváři den ode dne horší apokalypsa. Navíc teď i z hlavních večerních TV zpráv víme, že kromě psaní nesmyslů o jihočeských selkách se ve volném čase věnuje i doručování nehezkých dopisů na ambasády světových velmocí. I on je ukázkový deviant, aspoň ohledně politického vyznání: za nácky totiž ve volbách kandiduje výrazná menšina našich „deviantních spoluobčanů“ - abych vykradl literáta Hájka. Kromě jiných bývá jejich hlavní deviací vážný deficit IQ.

 

 

Vzato čistě hodnotově neutrálně by se tedy Klaus, Hájek i Bátora měli Prahou s homosexuály rádi projít a ne proti jejich akci protestovat. Stejně jako oni potřebují pro své deviace ochranu většinové společnosti. Ne?Diskuse ke článku