nahoru

"I shall not pass!" Prezident Klaus je Gandalf a Balrog v jednom

Darek Šmíd 26. července 2011 • 13:18
Balrog
Balrog
• foto: 
archiv

"Neprojdu!", tedy "I shall not pass!", prohlásil v úterý podle médií Václav Klaus, když měl projít bezpečnostním rámem při prohlídce parlamentu v australské Canbeře.

Český prezident je prostě příliš cool na to, aby prolézal nějakými bezpečnostními rámy v parlamentu nějakých Australanů, kteří ho beztak nemají rádi. O incidentu, při němž Klaus označil žádost o screening svého těla coby hlava státu za pobuřující, na místě se otočil a za cenu zrušení plánovaného televizního interview zamířil zpátky do svého hotelu, informoval australský server The Australian pod signifikantním titulkem "Security means no Klaus in the house".

 

Svou zámořskou scénkou tak povýšil sám sebe nad čaroděje Gandalfa i Balroga z Pána prstenů. Zatímco Gandalf potřeboval Balroga k tomu, aby měl komu bránit v přechodu můstku v Khazad-dûm, prezident Klaus zvládnul s přehledem obě role: a zabránil v průchodu bezpečnostním rámem v Canbeře sám sobě.

 

 

I shall not pass!

 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.