nahoru

Ostuda „made in China“: Počítačová grafika v rukou vládních úředníků

Adam Kolář 3. července 2011 • 08:00
Ostuda „made in China“: Počítačová grafika v rukou vládních úředníků
foto: boingboing.net

Na internetových stránkách čínského města Chuej-li se objevil snímek se třemi vládními úředníky, kteří údajně přišli ověřit kvalitu nových vozovek v regionu. Má to malý háček — tři muži na oné fotografii opravdu jsou, jen se při tom vznášejí pár centimetrů nad silnicí; je to jako z nějakého sci-fi.

Ani naprostému laikovi nemohlo uniknout, že lež měla tentokrát opravdu krátké nohy. Grafik internetových stránek udělal natolik zásadní chybu, že fotografii museli nakonec ze stránek města stáhnout a omluvit se.


Hned po zveřejnění začaly chodit negativní ohlasy na oddělení pro styk s veřejností, a proto přišlo vedení úřadu s opravdu kuriózní omluvou. Fotograf prý skutečně úředníky na silnici vyfotografoval, jen mu snímek připadal málo působivý — a tak se dal do práce grafik. Načež zkombinoval dva různé snímky.

 

 

 

Stejné vysvětlení úředníci poslali obratem na velice populární čínskou sociální síť Sina Weibo, aby zabránili absolutnímu zesměšnění a nějakému postihu. V době internetu tomu ovšem neměli šanci zabránit ani v komunistické Číně. Za pár hodin už kolovaly internetem stovky parodií na tento už tak dost komický snímek.


Klíčová slova:Diskuse ke článku