nahoru
Do živého s Petrem Holcem

Miroslav Kalousek: V mých zlodějinách se nikdo hrabat nebude!

Petr Holec 6. června 2011 • 10:38
„Topolánek byl můj premiér a přítel. Nikdy se nepřipojím k oblíbenému sportu „kopni si do svého Topolánka“.
„Topolánek byl můj premiér a přítel. Nikdy se nepřipojím k oblíbenému sportu „kopni si do svého Topolánka“.
• foto: 
Jan Šibík

Poté, co vyšetřil kauzy svých politických konkurentů, rozhodl se ministr financí Miroslav Kalousek zrušit ministerský Finanční analytický útvar (FAÚ). „V mých zlodějinách se nikdo hrabat nebude!“ vysvětlil Kalousek.

 

PerpleX Finální PerpleX FinálníFoto Reflex.cz

 

FAÚ šetřil poslední dobou například předraženou zakázku pro firmu ProMoPro, za níž je odpovědný ministr obrany Alexandr Vondra, praní peněz blanenského účetního VV Michala Babáka a nyní i to, jak si na luxusní byt vydělal šéf ČSSD Bohuslav Sobotka. Ten tvrdí, že téměř deset let chodil v jednom spodním prádle a doma jedli pouze suché housky.

 

 

Anketa
Máte důvěru v Miroslava Kalouska?
Ano
77%
218
Ne
23%
65

 

V rámci jiného šetření experti FAÚ údajně narazili na „neobvyklé historické finanční toky“ kolem Kalouska, a to jak z doby jeho hospodářského náměstkování na obraně, tak z pozdějšího financování KDU-ČSL i TOP 09; obě strany měly být financovány i penězi z prodeje zbraní a drog. S těmi měl na Pardubicku obchodovat někdejší lidovecký drogobijec Pavel Severa. Proto se prý Kalousek rozhodl útvar rozprášit.

 

„Ještě uděláme Sobotku a končíme,“ potvrdil Kalouskův mluvčí Ondřej Jakob. „Pan ministr se v posledních dvou letech pečlivě stylizuje do role novodobého Aloise Rašína, který zachrání národní finance navzdory všem, a nemůže si dovolit, aby vypadal jako nějaký český zlodějíček – nebo v jeho případě spíš zloděj. Zrovna nedávno jsme jej nechali pro celostátní ministerskou kampaň nafotit, jak v ruce obrací českou korunu a pak ji vrací lidu.“

 

Dalším důvodem je i to, že se Kalousek brzy chystá nehradit ve funkci šéfa TOP 09 Karla Schwarzenberga, jemuž už nerozumí ani ve straně, a to ani s pomocí tlumočníků. Navíc to údajně vychází i z původní dohody mezi Kalouskem a Schwarzenbergem, který už tak přesluhuje.

 

 

„Po všech jejich průserech s fízlováním a nahráváním nechceme být spojováni s podezřelým modelem VV, tedy kdy oficiální předseda strany ve skutečnosti není předseda, ale jen nějaký kašpar pro voliče,“ dodává Jakob. „Myslíme si, že se pan předseda – pardon, myslím samozřejmě místopředseda – Kalousek už dostatečně etabloval jako celkem slušný člověk i politik, co už nemusí krást a vystačí si s jednou erární lahví whisky denně. Nějaké padáky nebo tanky na obraně si dnes už podle našich průzkumů veřejného mínění nikdo nepamatuje.“Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.