nahoru
Pavlína Wolfová bloguje

Ženy Věcí veřejných pod veřejným tlakem

Pavlína Wolfová17. května 2011 • 11:20
Věci veřejné
Věci veřejné
• foto: 
YAN RENELT/MF DNES/Profimedia.cz

Šla jsem nedávno po Vinohradské třídě a potkala plačící mladou ženu. Plakala nahlas , usedavě, bylo jí jedno, že se za ní všichni otáčejí. Včetně mě. Když jsem doostřila, poznala jsem okamžitě o koho jde. Byla to jedna z aktérek hry Věcí veřejných a bylo mi jí líto.

 

Od té doby o přemýšlím tom, jaké to je být denně na očích, vysmívaná, zpochybňovaná a vystavená riziku, že to ještě není všechno, že bude i hůř. Sleduji a zkoumám tyhle ženy pod veřejnou kontrolou. Původně přísná Kristýna Kočí, zpočátku bojovná a upravená, za pár dnů ve zprávách ztrapněná a pobledlá, zajíkající se, stíny nad očima si zjevně narychlo nakreslila halabala prstem. Chvíli kolem ní poskakovali maminka a přítel, nakonec už jen maminka. Kateřina Klasnová, která má ve straně na starosti etický kodex a Víta Bártu, vypadala dlouho perfektně. Najednou povolený šátek u krku, příliš slabý makeup a neupravené vlasy. Karolina Peake, poslední týdny víc a víc ve tváři oteklá, ať už od nespaní nebo od pláče anebo od obojího.

 

Planking: Nevinná zábava nebo hazard se životem?
far 16. května 2011 • 12:28

Planking: Nevinná zábava nebo hazard se životem?

 

Svět internetu žasne: 146 miliard korun. Tolik utratil Microsoft, aby koupil Skype
Nesoustředila bych se na to, kdyby nevstupovaly zmíněné mladé ženy do české politiky skrze kalendář, kde byly krásné, mladé a odvážné nebo skrze ankety ´která je nejhezčí ´v různých magazínech či prohlášeních o inteligenci a kultivované kráse, které jdou ruku v ruce. Klobouk dolů, když to tak je a může to  skutečně fungovat, o tom není sporu. Stačí to do chvíle, než se pustíte na tenký led a nastane veřejné trapno. A po něm, nemáte-li ve výzbroji i jiné důležité kvality vyjma inteligence a krásy, přichází ztráta důstojnosti. Slabý charakter s sebou nakonec vždycky přinese nějaké zjevné vnější příznaky. A to oteklá víčka a zmačkané manžety jsou v takovém případě jen nepodstatný detail.

 

Tenhle rozměr v české politice je nový:  krásná mladá žena pod veřejným tlakem.

 

Mazej, ku**va, na kutě: Knižní hit pro nervní rodiče trhá rekordyDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,450
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější