Dalík, přítel Topolánka, teď realizuje zisky, jež mu přinesly kontakty s politiky | Reflex.cz
nahoru
Glosa Viliama Bucherta

Dalík, přítel Topolánka, teď realizuje zisky, jež mu přinesly kontakty s politiky

Viliam Buchert12. května 2011 • 08:00
Dalík, Gross.
Dalík, Gross.
• foto: 
Jan Ignác Říha

Je to obehraná a lživá písnička. Dokud jste v úzkém kontaktu s politikou, tak tvrdíte, že žádné zvláštní finanční výhody z toho nemáte. Ovšem po čase se ukáže, že „zneužití“ těch kontaktů je zřejmé. Stalo se tak u expremiéra Stanislava Grosse, bývalého ministra dopravy za ODS Aleše Řebíčka i Marka Dalíka, lobbisty a přítele expremiéra Mirka Topolánka.

 

Podle některých svědectví, která se teď objevila v českých denících, si měl Marek Dalík říci o stamiliónový úplatek, aby zajistil v Topolánkových vládách prosazení nákupu transportérů Pandur. O tom, že Dalík se měl podílet na „dodělání“ této obří vojenské zakázky, se hovoří ale už více než tři roky. Není to žádný objev, jen někdo zasadil další kamínek do mozaiky.

 

Když přání k narozeninám, tak jedině od Marilyn Monroe

 

Ta mozaika je však daleko pestřejší. Například v tom, zda se objeví v blízké době i důkaz, že vila v italském Monte Argentariu, v níž pobýval na dovolené několikrát Mirek Topolánek, skutečně patří Marku Dalíkovi. Protože stála přes 100 miliónů korun, byl by to jasný důkaz toho, že Dalík a jeho firmy se „přiživovali“ na státních zakázkách a práci pro společnosti, které mají něco se státem společného. Tolik peněz by si totiž jinak nemohl vydělat.

 

Orální sex mému příteli nevoní
Alex Doležalová Hrouzková 11. května 2011 • 09:00

Orální sex mému příteli nevoní

Pokud se ale prokáží některé Dalíkovy „úspěšné“ obchody, tak se ocitne ve velkých problémech zejména bývalý premiér Mirek Topolánek. Člověk, jenž nad ním držel ochrannou ruku. Pak by musely orgány činné v trestním řízení začít zkoumat, jak se podobné podnikání dotýká právě expremiéra.

 

Pohodový terorismus: Žili jsme si tu s Usámou pět letDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější