Nemilá proměna Karla Schwarzenberga | Reflex.cz
nahoru

Nemilá proměna Karla Schwarzenberga

Petr Holec24. února 2011 • 08:00
Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v napětí očekává výsedek komunálních voleb v Praze.
Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v napětí očekává výsedek komunálních voleb v Praze.
• foto: 
Tomáš Tesař

Ve středu v podvečer jsem na ČT24 sledoval rozhovor s Karlem Schwarzenbergem, ministrem zahraničí a šéfem TOP 09. Nebyla to hezká podívaná.

 

Je mi čtyřicet jedna a myslím, že ještě jakžtakž slyším – aspoň když si dám záležet. Neptejte se mě ale, o čem skoro půlhodinový rozhovor byl. Kdybych to měl shrnout do jedné delší věty, napsal bych asi tohle: „Hkrúptr bbr kapri ou mkrudj njsnj nn jjjfhdf, kfrnejej jejfju,“ řekl kníže.

 

3 plus 1: Peklo s Donutilem na ČT trumfuje
Petr Holec 22. února 2011 • 08:04

3 plus 1: Peklo s Donutilem na ČT trumfuje

 

Ano, myslím, že šlo o situaci v arabské severní Africe, kde se trochu pomátl nejen plukovník Muammar Kaddáfí. Ale jen možná. Ministru zahraničí totiž fakt už není téměř rozumět. Na jednu stranu je to samozřejmě výhoda: nikdo ho nemůže obvinit, že řekl něco hloupého, nepatřičného, případně rasistického - jeho šišlavá slova lze totiž interpretovat různě.

 

Kauza omluvených fotbalových reprezentantů: Legrace pokračuje
Matěj Bartošek 22. února 2011 • 12:14

Kauza omluvených fotbalových reprezentantů: Legrace pokračuje

Na stranu druhou: co když se ho na summitu EU zrovna budou ptát, jestli máme plukovníka bombardovat, nebo od něj dál kupovat ropu, a zrovna bude záležet na jeho hlasu? Jak si ostatní ministři zahraničí vyloží jeho ospalé: „Hjj jhjej ěljejmj jkdhm jkj….“

 

Nevykládejte si to jako neuctivost. Vlastně mám knížete rád: bydlí na zámku, pije dobré víno a vždycky měl kolem sebe hezké ženy. Taky nemá úplně málo peněz, mimo altruistické typy z neziskovek docela fajn věc. A navíc není typický politik: pořád v sobě má sympatické politické punkerství z bezprostředně polistopadových let, kdy i politika vypadala jako legrace; jisté věci i lidi stále umí nazývat pravými jmény.

 

Berlinale 2011: Povinné vítězství íránského filmu
Darina Křivánková 21. února 2011 • 09:38

Berlinale 2011: Povinné vítězství íránského filmu

 

Viz někdejší hezká řeč o rakouských magorech, tedy jestli kníže fakt myslel rakouské magory…. Problém je, že ministrovi zahraničí by lidi – na rozdíl od poslanců či senátorů, u nichž bývá lepší, když jim rozumět není - mělo být aspoň trochu rozumět. Někdo jako kníže opravdu může třeba v OSN vzbudit dojem, že řekl, co vlastně neřekl, a spustit něco, co spustit nechtěl….

 

Alex & kněz: Zimování skončilo. Teď bych skočil na každou
Jan Jandourek 23. února 2011 • 12:04

Alex & kněz: Zimování skončilo. Teď bych skočil na každou

 

Nebo si představte konverzaci s ministrem financí a de facto šéfem TOP 09 Miroslavem Kalouskem, jenž se poslední dobou propadl utahování opasků ostatních lidí. „Mirku, za jejich daně musíš lidem aspoň něco dát,“ bude chtít říct kníže. „Cože?“ uslyší Kalousek. „Že jim mám sebrat i důchody?“

 

Ostatně jde-li o důchod: myslím, že v případě knížete právě nadešel čas. Samozřejmě jen metaforicky: nemyslím oněch deset tisíc měsíčně.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,870
29,690
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější