nahoru

Boj o Egypt v přímém přenosu. Videoklipy dokládají míru násilí

Magdalena Sodomková5. února 2011 • 08:00
Egypt
Egypt
• foto: 
Jan Šibík

Mubárakova policie se pokusila vyčistit Káhiru od zahraničních novinářů, znemožnit jim práci. Svědkem toho, co se děje v Egyptě, tak zůstávají amatérská videa a záznamy, které štáby pořídily ještě před tím, než byly donuceny zemi opustit nebo se schovat na utajených místech.

 

Smrt v přímém přenosu. Televize Russia Today na záznam zachytila smrt sedmnáctiletého beduínského kluka Muhammada Attefa. Policie střílela ostrými.

 

Policejní vozy najíždějí do demonstrantů, vše se odehrává na mostě, kde lidé nemají kam utéct. Egyptské ozbrojené síly zasahují s podobnou razancí jako v Íránu, kde roku 2009 potlačily revoluci silou.

 

 

Rozběsněný dav a střelba v Káhiře:

 

 

 

Země zdivočela, zraněných jsou stovky, hlášeni jsou mrtví. Do davu vjíždějí hordy na koních i velbloudech:

 

Kdo se dnes v Káhiře dostane na policejní stanici, dostane nakládačku:

 

 

 

Štáby z celého světa hlásí systematické útoky na novináře, z Káhiry byl donucen utéct i reportér Reflexu Jan Šibík, do problémů se dostali i další čeští novináři, přepadeni byli reportéři MF DNES, Lidových novin, mnozí přišli o vybavení. Al-Arabíja oznámila, že její reportér je na jednotce intenzívní péče. Na tomto záznamu pro CNN vypovídá reportér BBC s poraněnou hlavou:Klíčová slova:Diskuse ke článku