nahoru

Kde je Pavel Bém? Je to jeden z hrobařů pražské ODS

Viliam Buchert18. října 2010 • 13:23
Kde je Pavel Bém? Je to jeden z hrobařů pražské ODS
foto: internal

Pražská ODS dostala ve volbách do magistrátu zasloužený úder, ale na některých místech hlavního města pokračují za tuto stranu lidé, jejichž pověst je nevalná. Téměř se ale nehovoří o „duchovním otci“ problémů ODS v Praze, končícím primátorovi Pavlu Bémovi. Jehož politická kariéra mizí do ztracena.

 

Ještě před několika lety byl Pavel Bém považovaný za hvězdu české politiky a za možného budoucího předsedu ODS. Měl navíc vždy podporu prezidenta Václava Klause a umně se vyhýbal tomu, aby řekl něco zásadního. Víkendové komunální volby však ukázaly, že Bém už neznamená v naší politice takřka nic.

 

Je však nutné připomenout, že to byl právě Pavel Bém, který propojil své působení v politice s nejrůznějšími lobbisty, kmotry, podnikateli, kteří vysávají peníze z veřejných zdrojů. Právě kvůli Bémovi se postupně dostávala pražská ODS (kterou také vedl) do stále větších problémů. Zaplétala se do korupčních skandálů, nepřehledných zakázek a klientelismus je pro ni zcela obvyklou metodou práce.

 

Za bídný výsledek ODS v Praze nese největší vinu právě Pavel Bém. Ale ten se před časem odklidil do Poslanecké sněmovny a tváří se, že s tím nemá nic společného.

 

A poslední věc, která dobře ukazuje, jak se Bém dokáže „poprat“ s problémy. Těsně před volbami, 12. října, měl podat vysvětlení na protikorupční policii kvůli kritizované kartě Opencard. Omluvil se, že nemůže kvůli vrcholící kampani. V té však (naštěstí) moc vidět nebyl. Napjatě proto čekáme na vysvětlení, proč stála Opencard tolik peněz a proč se Pražané musí této zločinné akce povinně zúčastnit. Jenže Pavel Bém už tradičně na choulostivé otázky nechce odpovídat. Nemá tu odvahu, s jakou leze po horách.

 

Hlasujte pro Reflex.cz ve finále Křišťálové Lupy 2010. Děkujeme.Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře