nahoru

Volby: V první vesnici je hotovo

Miroslav Cvrček16. října 2010 • 13:49
I v komunálních volbách se můžete zbavit neoblíbeného politika
I v komunálních volbách se můžete zbavit neoblíbeného politika
• foto: 
Blesk.cz

V Kuklích na Svitavsku mají o výsledku voleb jasno ještě před druhou hodinou. Přišlo totiž všech 52 voličů, a tak se mohlo začít sčítat dřív. Jedno sdružení nezávislých kandidátů porazilo to druhé o jediný mandát v sedmičleném zastupitelstvu.

 

SNK – Tradice získalo 57,69 procenta hlasů, SNK - „KUKLE 2010“ 42,3 procenta.

 

Víceméně jasno bylo od začátku v dalších 1163 obcích, kde existovala jediná kandidátka. V Nákří v okrese České Budějovice dokonce znali starostu už několik dní dopředu. Pravidelně tam totiž pořádají předvolební anketu, na základě které sestaví jedinou kandidátku s lídrem – starostou. Tím je už od roku 1990 Pavel Božanovský.

 

Sledujte průběžné výsledky voleb do zastupitelstva online.


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější