nahoru

John selhává. Měl by vyhodit policisty, kteří napadli jeho úřad

Viliam Buchert22. září 2010 • 13:53
Radek John, rvačka
Radek John, rvačka
• foto: 
Reflex.cz

Ministr vnitra Radek John říká, že demonstranti, mezi nimiž byli i policisté a hasiči, již při úterním protestu odborů vnikli na ministerstvo vnitra, mají zaplatit škodu, kterou tam napáchali. To je ale bojácný a pochybený postup. „Své“ policisty by měl za to okamžitě vyhodit. Proč?

 

To, že někteří zaměstnanci placení z veřejných peněz jsou nespokojeni se škrty a snižováním platů, je pochopitelné. Ostatně, komu by se to líbilo? Musíme ale připomenout, že privátní společnosti mzdy řešily už loni v době krize. Ovšem policisté a vojáci jsou v jiném postavení. Právě s jejich výsadním postavením (samozřejmě v rámci demokratických pravidel) stojí či padá každý stát. Je proto naprosto vyloučené, aby policisté demolovali svůj vlastní úřad. Neomlouvá je nic. Ani boj za udržení mezd.

 

Pokud policie či armáda propadnou anarchii, je ohrožena samotná podstata naší demokracie. Policisté mají být za dobrou práci (bohužel taková vždy není a to každý ví) zaplaceni lépe, než je průměr. Sahat jim na platy je tedy nesmyslné. Ale pokud sami porušují veřejný pořádek, měli by okamžitě odejít. Radek John k tomu nenašel odvahu, přestože pořád tvrdí „padni komu padni“. Když není schopen usměrnit ani své lidi, měl by sám odejít.Diskuse ke článku