nahoru

Klaus vydává knihu. Jeho myšlenky asi vyvolají vášně

Viliam Buchert17. září 2010 • 12:20
klaus
klaus
• foto: 
archiv

Kdo je nejplodnější český autor posledních dvaceti let? Zřejmě prezident Václav Klaus. Vždyť v úterý 21. září dopoledne představí už svoji padesátou knihu.

 

Tentokrát se jmenuje nevinně Zápisky z cest a jsou v ní postřehy a fotografie z Klausových návštěv v cizině za více než patnáct posledních let. Ovšem „nevinnost“ názvu tak zcela neodpovídá obsahu. V něm jsou totiž už publikované články a postřehy současné hlavy státu, které v minulosti někdy vyvolaly vášnivé reakce. Václav Klaus se totiž dívá na život a politiku různých států světa jinak, než je obvyklé. Rozrušuje tím pohled nastolovaný některými politiky, politology a novináři. Týká se to zejména jeho názorů na život v USA, Rusku nebo Číně. Někdy je proto obviňován, že vlastně svým netradičním postojem nahrává určitým silám v nedemokratických zemích. On to vehementně popírá.

 

Zápisky z cest Václava Klause jsou v každém případě velmi originálním a osobitým pohledem na současný svět, ať už s nimi souhlasíme, či nikoli.Klíčová slova:


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější