nahoru

Vzkaz do Lidového domu: Tudy ne, soudruzi!

Marek Stoniš 4. května 2010 • 10:00
Pokus o falšování voleb Reflexu
Pokus o falšování voleb Reflexu
• foto: 
Štěpán Mareš

Naše redakce umístila na svoji webovou stránku programy politických stran a otázku, koho by její návštěvníci volili. Do minulého týdne vše probíhalo očekávaně, v čele se držela TOP 09, za ní v závěsu ODS a Věci veřejné.

Celkové pořadí včetně procent hlasů bylo tedy následující:

 

  1. TOP 09 – 27%
  2. ODS - 20%
  3. Věci veřejné - 14%
  4. Zelení – 10%
  5. Česká pirátská strana – 6%
  6. ČSSD – 4%
  7. Ježíš je pán – 3%
  8. SPO Zemanovci – 2%
  9. KSČM – 1%

 

Falsovani voleb reflexu Falsovani voleb reflexuFoto Reflex.cz

 

V pondělí však bylo všechno jinak. Pořadí se přesypalo a do čela pomyslného peletonu se naráz vyšvihla ČSSD s 27 procenty. Protože jsme si vědomi inteligence našich čtenářů i návštěvníků webu, připadal nám raketový vzestup strany Jiřího Paroubka podezřelý. A podezření se změnilo v jistotu – naši počítačoví experti zjistili, že o víkendu během chvíle přišlo sedm tisíc hlasů pro ČSSD z jednoho počítače. Co z toho vyplývá?

 

-       Že Lidovým domem najatí a placení internetoví „hlasovači“ pracují i o víkendu. (O sobotách a nedělích asi dostávají příplatek.)

 

-       Že diamantové mozky Lidového domu přemýšlejí v bizarních myšlenkových schématech: Když jim tu anketu zfalšujeme a návštěvníci uvidí, že vedeme, přidají se a budou nás v květnu ve volbách volit.

 

-       Že strana, která chce vládnout, má hrozný strach. Bojí se třeba studentů, tak jim zakazuje nanečisto volit, bojí se našich svobodymilovných čtenářů a tak se upoceně snaží manipulovat jejich hlasy.

 

-       Že člověk, který za peníze (nedejbože zadarmo) pošle sedm tisíc hlasů Paroubkově straně (úmyslně nepíšu sociální demokracii), je slovy spisovatele Karla Pecky hrbatá duše.

 

-       Že v Lidovém domě možná někdo chtěl výsledky voleb na webové stránce Reflexu vytisknout a přidat k dalším cinknutým předvolebním průzkumům, kterými Paroubek šavluje politickým protivníkům v předvolebních politických diskusích před očima.

 

-       Že lidé, kteří obviňují své oponenty z nacistických metod, neváhají použít úplně stejných.

 

 

Takže pane Tvrdíku a spol., cinknuté hlasy jsme vám odečetli, a máte tedy v anketě znovu svá pěkná čtyři procenta.

A ještě jednou, a odečteme vám i hlasy poctivě nabyté.


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.