nahoru

Česko, do plavek: O víkendu nás čekají tropy

ČTK, ref, ČHMÚ 6. června 2014 • 13:26
Do Česka míří tropy
Do Česka míří tropy
• foto: 
Profimedia

Od pátku by se mělo začít výrazně oteplovat. V pátek se ještě nejvyšší teploty v Česku budou pohybovat maximálně kolem 25 stupňů, ale o víkendu by mohly přijít tropy. Nejteplejším dnem týdne bude neděle, řekla dnes Jiřina Švábenická z Českého hydrometeorologického ústavu.

Zatímco v sobotu se budou denní maxima pohybovat mezi 24 až 28 stupni Celsia, o den později by měla být překročena tropická třicítka. "Teploty se budou pohybovat v rozmezí od 28 do 32 stupňů, takže je to pravděpodobné. Ale zatím je předčasné předpovídat, v jakých částech republiky bude nejtepleji," uvedla meteoroložka.

V tomtéž rozmezí by se měly teploty pohybovat i v úvodu příštího týdne. Budou tak v ohrožení teplotní rekordy. Například na stanici v pražském Klementinu mají historická maxima pro neděli i pondělí hodnotu shodně 31,9 stupně.

)Poprvé byly letos tropické teploty na českém území zaznamenány před necelými dvěma týdny v Plzni, Domažlicích a na Berounsku.

Předpověď na sobotu (00-24):

Jasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C, v 1000 m na horách kolem kolem 19 °C, na Šumavě kolem 23 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):

Jasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno.

ČTK, ref, ČHMÚ


Klíčová slova: počasíDiskuse ke článku