nahoru

Václav Klaus ml.: Angela Merkelová útočí a lže!

Marek Stoniš 22. června 2018 • 14:00
Angela Merkelová
Angela Merkelová
• foto: 
ČTK

Výrokem německé kancléřky o vyhnání sudetských Němců z poválečného Československa, návrhem rozpočtu, sestavováním vlády i společnou fotografií se „Slušným člověkem“ se zabývá pravidelná páteční rubrika Václava Klause ml. (ODS).

1. Německá kancléřka Merkelová se kriticky vyjádřila o vyhnání sudetských Němců ze střední a východní Evropy. Co byste jí na to odpověděl?

Merkelová útočí na principy Česko-německé deklarace – nezatahovat minulost do vzájemných vztahů. Krom toho také lže – odsun byl ospravedlněn a byl výsledkem 2. světové války a předválečných zločinů. Kdo dnes Němcům připomíná statisíce vyhnaných Čechů z pohraničí (a mnoho obětí) roku 1938? Nikdo. Česká politická reprezentace by měla nenávistné projevy vůči naší zemi tvrdě odsoudit a povolat německého velvyslance k vysvětlení.

2. Jak podle vás dopadne kauza Miroslav Poche ministrem zahraničí? Stáhne ocas on, Miloš Zeman, Jan Hamáček, nebo Andrej Babiš?

Myslím, že socialisté zoufale potřebují jít do vlády, jinak se propadnou do naprosté bezvýznamnosti. Do hlav těchto tří mužů moc nevidím. Asi nejčitelnější je pan prezident, u kterého bych tipoval postoj „Hra se nehraje proto, aby to byla remíza“. Pan Hamáček byl zvolen předsedou ČSSD díky zákulisním tahům pana Pocheho – tak se mu bude také blbě ustupovat. A co si myslí pan Babiš, těžko říci. Ten většinou hraje vyšší úroveň „hry“.

3. Vláda v době růstu sestavila rozpočet s padesátimiliardovým deficitem, prý aby splnila své sliby. Projde tento trestný čin na budoucnost?

Stejně jako prošel posledních 20 let. Například za Špidly. Budu hlasovat proti.

4. Chystá se zákon, který umožní dvanáctiletým dětem zvolit si pohlaví. Kde to žijeme?

Kdo, proboha, chystá takový zákon? Tipnu si: Buď půjde o implementaci nařízení Evropské unie, nebo piráti, nebo poslankyně Pekarová-Adamová z TOP 09.

5. Slušnými lidmi na Facebooku i mimo něj, třeba Břetislavem Rychlíkem, jste kritizován, že jste se sešel se „Slušnými lidmi“ z Brna. Nelitujete toho?

S nikým jsem se nesešel. Na boxu v Praze se se mnou vyfotil jeden mladý muž (fotí se se mnou denně desítky lidí v tramvaji, v hospodě, na každé akci...). Jinak toho naprosto nelituji, vyfotil bych se s ním klidně znova – jejich protest v divadle považuji za legitimní. Nejsem kádrovák. Rychlík a spol. by patrně rádi nějaké lidi označili nějakou nášivkou (ve stylu žlutá hvězda), aby bylo jasné, kdo je prašivý. A nikdo se s ním nesmí ani pozdravit – jinak uvidí. Označování každého člověka jiných názorů extremistou a lidí, co je pozdraví, „pomocníkem extremistů“, je nedemokratické a lidsky hnusné.
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.