nahoru

Václav Klaus ml.: Babiš byl ke vznikající koalici trochu donucen

Marek Stoniš 8. června 2018 • 13:00
Andrej Babiš (ANO) je podruhé premiérem, jmenoval ho prezident Miloš Zeman (6. 6. 2018)
Andrej Babiš (ANO) je podruhé premiérem, jmenoval ho prezident Miloš Zeman (6. 6. 2018)
• foto: 
Blesk - Jakub Poláček

Protesty proti vtahování komunistů do Babišovy vlády, volbami do Senátu i volbou americké královny krásy se zabývá v pravidelné páteční rubrice poslanec ODS Václav Klaus ml.

1. Na Václavském náměstí v Praze se sešly tisíce lidí, aby protestovali proti vládě Andreje Babiše s komunisty a ČSSD. Na jednom pódiu tam vystoupila poslankyně ODS Miroslava Němcová i Jiří Dienstbier, mávalo se vlajkami EU. Kde jste byl vy?

Babiše má smysl porazit ve volbách. K tomu je nutný pozitivní program. Nikoli jen program „Antibabiš“. Jinak nebudu osobní.

2. Prezident Zeman jmenoval Andreje Babiše podruhé premiérem. Sestaví konečně vládu? A budou se naší generaci 1989 smát komunisté a estébáci do obličeje?

Vládu sestaví. Kdo se komu bude smát do obličeje, nevím. Pořád si myslím, že Babiš byl k této (pro pracující svobodné lidi nejhorší) koalici trochu donucen. Že pro lidi (učitele, živnostníky atd.) by byla lepší koalice jiná. Já se nedokážu radovat z „čím hůř, tím možná pro naši partaj trošku ve volbách pak líp“.

3. Do Senátu budou kandidovat politické i vědecké osobnosti – Jiří Paroubek, Pavel Fischer, Jiří Drahoš, Marek Hilšer. Má ODS – kromě herce Vladimíra Kratiny – nějaká další esa v rukávu?

Jsem dlouhodobě pro zrušení Senátu (bez ohledu na to, že řadu senátorů uznávám). Lidi Senát nezajímá a není ničeho pojistkou. Kdo má jaké eso, se uvidí, až se sečtou výsledky.

4. Andrej Babiš, jehož ministr dopravy Ťok ministruje už pátým rokem, slíbil, že do roku 2025 spojí dálnicemi všechna krajská města. Těšíte se?

Nevěřím tomu. Za uplynulé vlády nepostavili „ani ťok“.

5. Miss Spojených států už se nebude promenovat v plavkách, o vítězce má rozhodnout osobnost. Kdy podobné nesmysly dorazí k nám?

Trochu to připomíná Černé barony: „V ženě vidíme hlavně tak nějak soudruha, že...“ Ale k smíchu to není.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.